#KULTURAzDostawąDoDomu od RCK

Raciborskie Centrum Kultury
Raciborskie Centrum Kultury. Fot. RCK

Za nami weekend majowy i kolejny tydzień akcji #KULTURAzDostawąDoDomu. Wszystkie opublikowane już materiały dostępne są na www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury i na stronie www.rck.com.pl.

W Nadzwyczajnym Klubie Płytowym pojawiły się dwa kawałki – „Marjorine” Joego Cockera oraz „Homburg” grupy Procol Harum.
https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/posts/3149791551745138
https://www.facebook.com/RaciborskieCentrumKultury/posts/3149814415076185

- reklama -

W 6. odcinku cyklu „Słowo On-line” zagościła Grażyna Tabor. Przeczytała dla nas fragment powieści „Niziny” autorstwa Herty Müller, zbiór listów mieszkańców górniczego miasteczka opracowany przez Gerolda Spätha oraz wiersz Konstandinosa Petru Kawafisa pt. Wędrówka do Itaki.
http://www.rck.com.pl/n/site/index/358–kultura-z-dostawa-do-domu-/373-slowo-online.html

W czwartek, 28 maja, odbyła się kolejna akcja wydawania maseczek raciborzanom.

– Kto go nie zna, ten koniecznie musi poznać! O kim mowa? Janusz Nowak to kolejny utalentowany raciborzanin, o którym pisaliśmy w zeszłym tygodniu. Poeta, nauczyciel, miłośnik lokalnej historii. Wywiad z nim możecie przeczytać tutaj: https://www.raciborz-art.pl/literatura/janusz-nowak/ – zachęca RCK.

Janusz Nowak
Janusz Nowak

Muzyczne życzenia z okazji Dnia Matki przygotowali dla nas raciborscy artyści. Pod wodzą instruktora RCK Tomasza Behry powstał cover piosenki „My way”, w którym wystąpili: Rafał Jarzombek – wokal, Marta Linek – skrzypce, Wiktoria Linek– skrzypce, Paulina Świerczek – altówka, Maria Stugiewicz – altówka, Magdalena Dzięgała – wiolonczela, Marek Kuder – pianino, Manuela Krzykała – taniec oraz gościnnie Gabriel Hayuno – saksofon.

Konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na ilustrację do dowolnego dzieła literackiego. Skany lub zdjęcia prac należy przesłać na adres: [email protected] do 10 czerwca. Koniecznie należy napisać swoje imię, nazwisko oraz wiek. Technika wykonania – dowolna. Nie ma dolnej i górnej granicy wiekowej. Prace będą oceniane w dwóch kategoriach: dzieci (do lat 11) oraz młodzież (powyżej 11 roku życia). Wszystkie nadesłane prace opublikowane będą na Facebooku RCK, a każdy uczestnik dostanie od nas drobny upominek. Szczegóły konkursu i inspiracje w filmie: https://www.facebook.com/watch/?v=3823064967734665

Raciborskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji organizują kino plenerowe. W piątkowy wieczór – 5 czerwca o godz. 19:00 – zapraszają na polską komedię „Facet (nie)potrzebny od zaraz” a w sobotnie popołudnie – 6 czerwca o godz. 17:00 – zapraszają najmłodszych na film familijny „Kacper i Emma na Safari”. Wydarzenie odbędzie się na stadion OSiR przy ul. Zamkowej 4. Bilety w dwóch kategoriach cenowych w zależności od miejsca – do wyboru leżak (12 zł – „Facet (nie)potrzebny od zaraz” i 8 zł „Kacper i Emma na safari”) lub krzesło (8 zł „Facet (nie)potrzebny od zaraz” i 5 zł „Kacper i Emma na safari”). Koc (do okrycia się) we własnym zakresie. Honorowane są raciborskie karty: Senior 60+, Rodzina+. Sprzedaż biletów zniżkowych oraz stacjonarnie możliwy tylko w kasie RCK RDK przy ul. Chopina 21: w czwartek (4.06) w godz. 14:00-17:00, oraz w piątek (5.06) w godz. 10:00-16:00. Nie będzie możliwości zakupu biletów na stadionie przed seansami. Bilety bez zniżek można także zakupić internetowo na stronie: https://biletyna.pl/event/view/id/143613 – „Facet (nie)potrzebny od zaraz”, https://biletyna.pl/event/view/id/143614 – „Kacper i Emma na Safari”. Przed wejściem na teren stadionu konieczne zakrycie ust i nosa (obowiązują maseczki ochronne, przyłbice lub chusty).

Telefon dla Seniora – każdego dnia od 12:00 do 14:00 pod numerem 32 412 32 49.

Pracownicy RCK są do dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–15:00.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj