Sprawdź, zanim zapłacisz za wakacje. Policja ostrzega

0
Laptop
Zdjęcie poglądowe Fot. Freepik

Niebawem zacznie się sezon letniego wypoczynku. Urlop w domku nad morzem w atrakcyjnej cenie. Takie oferty, szczególnie po trudnym okresie izolacji, kuszą. Policjanci przestrzegają jednak: zanim zdecydujecie się przelać pieniądze na wskazane w ogłoszeniu konto, warto dokładnie sprawdzić oferenta.

Wraz z perspektywą luzowania obostrzeń i nadchodzących wakacji pojawiają się oszuści, którzy, podając się za właścicieli obiektów letniskowych, zakładają konta w serwisach ogłoszeniowych, tworzą fikcyjne profile i proszą o przelanie zaliczki za wynajem apartamentu czy domku. Dlatego raciborska policja apeluje o czujność.

- reklama -

Oto kilka podpowiedzi, w jaki sposób weryfikować prawdziwość ogłoszenia.

  • Cena za wynajem w dobrej lokalizacji, gdy jest zdecydowanie atrakcyjniejsza od innych, powinna wzbudzić nieufność.
  • Brak strony internetowej obiektu: szanujący się przedsiębiorcy prowadzą takie strony, można na nich znaleźć więcej konkretnych informacji.
  • Maile na bezpłatnej poczcie – bardzo łatwo je założyć pod konkretne oszustwo.
  • Brak numeru stacjonarnego i adres, który nie istnieje; zawsze sprawdźmy wskazany adres, np. w google maps – street view; gdy zamiast domków wczasowych widzimy pola lub inną zabudowę, to znaczy, że coś jest nie tak z interesującym nas ogłoszeniem.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here