Pompki w szczytnym celu, czyli raciborska policja w #GASZYNCHALLENGE

policja

Akcja #GaszynChallenge to charytatywna inicjatywa na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic. Polega na wykonaniu 10 pompek, wpłaceniu pieniędzy na zbiórkę i nominowanie kolejnych osób. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy czy osoby prywatne. Udział wzięli także raciborscy policjanci.

Policjanci z raciborskiej komendy podjęli rękawice i chętnie wzięli udział w #GASZYNCHALLANGE. Kwota, jaką trzeba uzbierać jest ogromna, ale dzięki zaangażowaniu wielu ludzi o dobrym sercu brakuje już niewiele. Wczoraj po południu, mimo niesprzyjających warunków pogodowych, policjanci wykonali symbolicznie 10 pompek i wsparli akcję. – Wojtusiowi życzymy dużo zdrowia, a Jego Rodzicom wytrwałości! Jesteśmy z Wami! – przekazują policjanci.

- reklama -

Wojtuś Howis z Galewic ( województwo łódzkie) to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA – najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej. W akcję włączają się różne instytucje, samorządowcy, przedstawiciele firm, a także prywatne osoby. Została ona zapoczątkowana przez strażaków z Gaszyna (pow. wieluński).

Zobacz nagranie raciborskiej policji tutaj

Funkcjonariusze z raciborskiej komendy zostali nominowani przez OSP Łańce i OSP Brzezie. Podjęli więc wyzwanie i wsparli akcję strażaków z Gaszyna. – Zasady akcji #GaszynChallenge są bardzo proste, a cel szczytny. Wystarczy wykonać 10 pompek i wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub minimum 10 zł i pominąć ćwiczenia. Każdy, kto ukończy wyzwanie, nominuje minimum 3 instytucje, które mają 48 godzin na wykonanie zadania – wyjaśniają policjanci.

– Do dalszej pomocy nominujemy Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu, Urząd Gminy w Rudniku i Wodociągi Raciborskie. Ponadto każdy może wpłacić datek na rzecz Wojtusia z Galewic – informują raciborscy mundurowi.

Zbiórka tutaj

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj