Anna Dziewit-Meller kolejnym gościem online raciborskiej biblioteki [WIDEO]

Anna Dziewit-Meller
Anna Dziewit-Meller

W ramach projektu „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika” gościem biblioteki była pisarka i dziennikarka Anna Dziewit-Meller.

Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika… i nadal podtrzymuje tradycję organizowania spotkań autorskich. Tym razem gościem online biblioteki w ramach programu „Kultura w sieci” była pisarka i dziennikarka Anna Dziewit-Meller.

- reklama -

Publiczność zgromadzona przed ekranami w swoich domach pytała m.in. o tytuły najważniejszych w życiu Anny Dziewit-Meller książek i tych, o których pisarka wolałaby zapomnieć, o sposoby na wyłowienie w gąszczu nowości wydawniczych tych najbardziej wartościowych i o powroty na Śląsk – zarówno te w twórczości (akcja powieści „Góra Tajget”, „Disco” i najnowszej, która ukaże się w lipcu „Od jednego Lucypera” dzieje się właśnie na Śląsku), jak i w życiu prywatnym. Nie zabrakło wspomnień z Gruzji i przypomnienia spotkania w raciborskiej bibliotece w 2013 r. przy okazji promocji książki „Gaumardżos!”.

Na koniec Anna Dziewit-Meller, która wspólnie z Julią Skórzyńską-Ślusarek współtworzy portal BukBuk.pl, poleciła czytelnikom w Raciborzu książki na tegoroczne wakacje, w tym również pozycję dla dzieci. W tytuły można zaopatrzyć się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Raciborzu.

Zapis spotkania:

Projekt „Raciborska biblioteka nie zostawia czytelnika” zakłada realizację działań on-line m.in. spotkań autorskich dla dzieci i dla dorosłych, koncertu poezji śpiewanej, spotkań z czytelnikami na temat literatury grozy i ekranizacji literatury czy spotkań dla rodziców. Ostatnim gościem biblioteki przed wakacjami będzie Jacek Hugo-Bader (24 czerwca, godz. 18:00). Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj