Akcja Lato 2020 w Nędzy

Spływ kajakowy z GCK Nędza 2019

W programie wycieczki i warsztaty, a także inne atrakcje.

Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy zapraszają na tegoroczną Akcję Lato.

- reklama -

Wycieczki:
– 10.07.2020 r. – Rodzinny Rajd Rowerowy
Trasa rajdu obejmuje Schlossberg, Jankowice, Hubertus oraz Nędzę. W programie ognisko na Uroczysku. Trasa wynosi około 20 km. Przewodnikiem po lasach i lokalnej historii będzie Henryk Siedlaczek. Udział bezpłatny. Zbiórka: godz. 9:00 na parkingu przy Szkółce Leśnej. Prowiant na ognisko należy zabrać we własnym zakresie.
– 22.07.2020 r. – „Meandry Odry” Rodzinny Spływ Kajakowy
Meandry Odry to jeden z interesujących, chronionych obszarów, leżący na brzegach Odry w rejonie Chałupek oraz ujścia Olzy. W tym miejscu rzeka jest nieuregulowana, a jej malownicze meandry wraz z okolicznymi łąkami i lasami uczestnicy będą mieli okazje podziwiać… z kajaka. Zbiórka: godz. 9:00 pod GCK w Nędzy, wyjazd autokarem o godz. 9:10. W programie: przejazd do Chałupek, spływ Odrą na odcinku Chałupki – Krzyżanowice (ok. 3 h), ognisko, powrót autobusem. Koszt: 50 zł od osoby (w cenie: przejazd autokarem, ubezpieczenie, kajak, ratownik). Zabrać należy: maseczki (na czas przejazdu autokarem), prowiant, picie, kiełbaski na ognisko, nakrycia głowy.
– 30.07. 2020 r. – Wycieczka autokarowa – Ogrodzienec
GCK zaprasza na wyprawę w malownicze rejony Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W programie: zwiedzanie Jaskini Głębokiej w Podlesicach, Góry Zborów, Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu oraz zabawa w Parku Rozrywki-Ogrodzieniec. Przewodnikiem podczas całej wycieczki będzie Dawid Wacławczyk. Zbiórka: godz. 7.00 pod GCK w Nędzy, wyjazd godz. 7:10, powrót około godz. 19:30. Koszt wycieczki: 70 zł (w cenie: autokar, bilety wstępów, przewodnik, ubezpieczenie). Zabrać należy: prowiant na cały dzień, ciepłe ubranie (do jaskini), kieszonkowe, maseczki. Wycieczka dla dzieci od lat 8.

Warsztaty:
– Cyrkowe Czary Mary – warsztaty kuglarskie
Wiek od 7 do 12 lat. Instruktorzy: Piotr Myszczyszyn oraz Magdalena Kelner–Papaj. GCK zaprasza na podróż w świat cyrku. Oprócz dobrej zabawy warsztaty wspomagają rozwój psychoruchowy, wspierają koordynację wzrokowo–ruchową, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię. W tym roku nie zabraknie żonglerki, poi, hula–hopu, ogromnych baniek mydlanych.
– Jump & Fun – zajęcia sportowe
Wiek od 8 do 12 lat. Instruktor: Edyta Przybyła. Zajęcia sportowe prowadzone na trampolinach przez wykwalifikowaną instruktorkę fitness. Prócz świetnej zabawy na warsztatach będzie można pracować nad koordynacją ruchową, wspomaganiem kondycji, równowagi oraz siły.
– Las – Survival dla dzieci II
Wiek od 9 do 15 lat. Instruktor: Michał Szewczyk. Tydzień spędzony w lesie pod czujnym okiem doświadczonego instruktora. Zajęcia wspomagają rozwój takich umiejętności jak orientacja w terenie, poznanie własnych możliwości, wpływają pozytywnie na poczucie własnej wartości. Dzieci będą mogły spróbować zabaw survivalowych. Zbiórka codziennie o godz. 10:00 na parkingu w lesie (od strony szkółki leśnej).
– Śpiewanie na polanie – warsztaty wokalne.
Wiek od 10 do 15 lat. Instruktor: Magdalena Wydryński. Nauka śpiewu przez zabawę. Zajęcia prowadzone przez pedagoga, trenerkę wokalną oraz autorkę tekstów. Formuła warsztatów muzycznych oparta jest o zajęcia z emisji głosu, gry aktorskiej, ruchu scenicznego, śpiewu rozrywkowego oraz nauki repertuaru. Uczestnicy otworzą się na dźwięki, które kolorują życie.
– Breakdance z Budzikiem – warsztaty taneczne
Wiek od 9 do 15 lat. Instruktor: Mateusz Siepetowski
Zajęcia taneczne oparte o technikę breakdance, czyli rytmicznym i dynamicznym tańcu, wykorzystującym możliwości całego ciała i każdego dźwięku w muzyce. Podczas warsztatów uczestnicy będą pracować nad świadomością ciała, plastyką ruchu, koordynacją i siłą fizyczną.
– Animacje z Ciocią Klocią
Instruktor: Monika Kubica-Skaba. Animacje prowadzone przez Ciocię Klocię pozwolą na rozładowanie energii, przyciągną uwagę dzięki grom w wersji XXL. Będzie również możliwość dotknięcia, skosztowania
i pobrudzenia się masami sensorycznymi.
– Klub Malucha w Bibliotece
Wiek od 4 do 6 lat. Instruktor: Klaudia Gerlich. Uczestnicy warsztatów wysłuchają bajek i wykonają prace plastyczne. Poznają nowych bohaterów, rozwiążą zagadki
i poszukają skarbów.
– Przygody Czytelnika – zajęcia biblioteczne
Wiek od 7 do 12 lat Instruktor: Klaudia Gerlich. – Poszukujesz wrażeń? Wstąp do Biblioteki. W książkach możesz znaleźć mnóstwo pasjonujących historii, które zachęcają do działania – zachęca GCK.

Dodatkowe atrakcje:
– 7.2020 Warsztaty Fabryka Kreatywności z Kęt (GBP)
Warsztaty edukacyjne „Wybuchowo, odlotowo”. Uczestnicy pod opieką instruktorów przygotują m.in. pianową bombę i lewitujące kule atramentu. W ten dzień królować będą zabawne eksperymenty i widowiskowe doświadczenia.
– 31.07.2020 Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza (GBP). Spektakl „Zaczarowany Las”

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj