Biblioteka na Ostrogu i przy ul. Żorskiej online

0
biblioteka ostrog raciborz
Biblioteka na Ostrogu

Nagrania z bajkami dla najmłodszych, propozycje prostych zajęć plastycznych, akcje promujące czytelnictwo – oto, co filie raciborskiej biblioteki przygotowały dla swoich czytelników w przestrzeni wirtualnej.

Na fanpage’u biblioteki na Ostrogu – www.facebook.com/f2ostrog – można było niedawno wysłuchać uczniów klasy VIII ze SP nr 1 w Raciborzu, którzy nagrali wierszyki w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom o zwierzętach”. Stałą pozycją od początku kwarantanny są nagrania, dzięki którym czytelnicy mogą poznać legendy powiatu raciborskiego. Niedawno filia zapoczątkowała nową serię postów pod hasłem „Nietypowe święta” – pierwsze, dotyczące Ogólnopolskiego Dnia Dogoterapii, obchodzono wczoraj.

- reklama -

– Mimo iż nie możemy spotkać się z naszymi czytelnikami na żywo, proponujemy cykliczne spotkania w przestrzeni wirtualnej! Tym sposobem już od ponad trzech miesięcy organizujemy spotkania w ramach Klubu Malucha i Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu. Na najbliższe wydarzenie zapraszamy we wtorek 23 czerwca. Naszym gościem będzie raciborska artystka Julia Anna Parzonka – mówi Jolanta Sienkiewicz, kierownik biblioteki przy Bielskiej 12.

Na fanpage’u biblioteki przy ul. Żorskiej – www.facebook.com/f8zorska – bibliotekarze najczęściej promują książki dostępne w bibliotece. Dzięki temu czytelnik, który odwiedza filię bez możliwości swobodnego dostępu do regałów, może zapoznać się z jej ofertą. Na fanpage można także obejrzeć nagranie przygotowane przez uczniów SP nr 18, którzy w ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam” czytali „Przygody Sindbada Żeglarza” Bolesława Leśmiana.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu poleca także swoje pozostałe fanpage: www.facebook.com/biblrac i www.facebook.com/eurekaraciborz.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here