Czwarta Ściana z raciborskiego MDK pracuje zdalnie [WIDEO]

0
mdk raciborz
Fot. MDK Racibórz

Aktorzy Grup Teatralnych Czwarta Ściana od początku zawieszenia zajęć stacjonarnych w placówce pracują zdalnie.

Grupa Teatralna Czwarta Ściana II – młodsi od samego początku działań zdalnych pracuje na komunikatorach internetowych pod okiem prowadzącej zajęcia – Agnieszki Busuleanu-Jaksik.

- reklama -

Grupa z Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu podczas pracy zdalnej nagrywa filmy z wierszami dla dzieci. Pierwszym wierszem, który ćwiczyła podczas zajęć – praca nad dykcją i interpretacją tekstu – był tekst Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Kolejną realizacją był wiersz dla dzieci „Na straganie” Jana Brzechwy. Najnowszą produkcją najmłodszych aktorów placówki jest „Ptasie radio” Juliana Tuwima.

Nie jest to ostatnie nagranie – aktorzy pracują nad „ekranizacją” Słonia Trąbalskiego. Ten odcinek pojawi się na pewno na początku wakacji.

Zdalnie pracują także pozostałe grupy. Środkowa nagrywa powieść „Alicja w Krainie Czarów” w odcinkach, a najstarsi realizują e-spektakl na podstawie tekstu czeskiego pisarza Jana Drdy – „Igraszki z diabłem”.

Wszystkie produkcje i odcinki można na bieżąco oglądać na profilu facebookowym Młodzieżowego Domu Kultury w Raciborzu: facebook.com/M%C5%82odzie%C5%BCowy-Dom-Kultury-w-Raciborzu-1550575835158426 i stronie www.mdk-raciborz.pl.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here