37-latek uciekał przed raciborską drogówką

Zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło 16 czerwca w gminie Krzyżanowice. 37-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, kierując samochodem osobowym nie zatrzymał się do kontroli drogowej i rozpoczął ucieczkę przed raciborską policją.

Do zdarzenia doszło około godziny 18:15 na ulicy Powstańców Śląskich w Zabełkowie. Wówczas patrol raciborskiej drogówki w trakcie wykonywania czynności służbowych zauważył poruszający się z nadmierną prędkością samochód osobowy marki skoda. Ponadto pojazd posiadał widoczne uszkodzenia. Wówczas mundurowi postanowili zatrzymać kierującego w związku z popełnionym wykroczeniem w ruchu drogowym. Policjanci niezwłocznie udali się w pościg za oddalającym się samochodem, dając sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymała się, na które prowadzący pojazd nie reagował.

- reklama -

Ostatecznie policjanci przerwali ucieczkę nieodpowiedzialnego kierowcy na skrzyżowaniu z ulicą Bogumińską w Chałupkach. Piratem drogowym okazał się być 37-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego. Tu wyjaśniła się też przyczyna ucieczki tj. po sprawdzeniu samochodu przez stróży prawa w policyjnych systemach okazało się, że jest on nie zarejestrowany i niedopuszczony do ruchu. Ponadto posiada liczne uszkodzenia, a tablice rejestracyjne pochodzą z innego pojazdu. Teraz o dalszym losie nieodpowiedzialnego 37-latka zadecyduje sąd.

– Od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do kontroli stało się przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładać bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat. Do tej pory, niezatrzymanie się do policyjnej kontroli było wykroczeniem, za które groziła kara grzywny do 5 tyś złotych lub aresztu do 30 dni – przypomina policja.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj