Justyna Święty-Ersetic wystartuje na Stadionie Śląskim

Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-Ersetic

Początek astronomicznego lata i najdłuższy dzień roku upłynie pod znakiem Królowej Sportu. Będą to pierwsze tak duże zawody w Polsce w tym sezonie.

„Królowa sportu wraca na Stadion Śląski” – pod takim hasłem w najbliższą sobotę, 20 czerwca, w „kotle czarownic” zainaugurowany zostanie lekkoatletyczny sezon.

- reklama -

– Dziś mam przyjemność kierować Stadionem Śląskim i nie mogę się doczekać tej imprezy, bo przecież lekkoatletyka jest w moim sercu od zawsze. Cieszę się, że to właśnie na śląskim obiekcie zainaugurujemy sezon i jest mi niezmiernie miło, że tak wiele gwiazd Królowej Sportu zdecydowało się rozpocząć starty właśnie na naszym stadionie – powiedział prezes Stadionu Śląskiego a w przeszłości lekkoatletyczny trener Jan Widera.

Będą to pierwsze zawody w tym sezonie Justyny Święty–Ersetic. Mistrzyni Europy zamierza czas w Chorzowie wykorzystać do maksimum. Wystartuje aż w trzech konkurencjach – na 100 m, 300 m, będzie także „zającem” Joanny Jóźwik na 600 m.

– Tak długiego okresu bez mityngów jeszcze w karierze nie miałam. Mam ogromny głód rywalizacji, zwykle o tej porze roku miałam już za sobą kilka zawodów, dlatego nie mogę się doczekać soboty, tym bardziej, że sezon rozpocznę na swoim ulubionym obiekcie. Trener zaplanował mi aż trzy biegi, taka różnorodność dystansów w tak krótkich odstępach czasu będzie ciekawym sprawdzianem. Sama jestem ciekawa, jak to wszystko wyjdzie – powiedziała mistrzyni Europy na 400 m.

Głód startowy ma wielu lekkoatletów. Organizatorzy zawodów wstępnie zapowiadali maksymalnie 10 konkurencji. Zgłoszeń było jednak tak wiele, że w programie będzie ich
o dwie więcej. Interesująco – jak zawsze – zapowiada się rywalizacja kulomiotów. Do Chorzowa wybierają się mistrz Europy Michał Haratyk i wicemistrz Konrad Bukowiecki.

-Ile można trenować? W końcu będziemy mieli okazję się sprawdzić, a cieszę się tym bardziej, bo to właśnie na Stadionie Śląskim w ubiegłym roku na Memoriale Kamili Skolimowskiej ustanowiłem swój rekord życiowy (22,25 m). Mam nadzieję, że z Michałem uda nam się fajnie porywalizować i sprawimy niezłą frajdę kibicom, którzy będą oglądać transmisję w internecie. Wszystkich fanów lekkiej i nie tylko serdecznie zapraszam – powiedział Bukowiecki.

Na Stadionie Śląskim zaprezentuje się też brązowy medalista olimpijski i trzykrotny medalista MŚ w rzucie młotem Wojciech Nowicki, halowy mistrz Europy w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski oraz czterystumetrowcy – rekordziści świata w sztafecie 4×400 m. Rafał Omelko i Łukasz Krawczuk pobiegną na 400 m, a Karol Zalewski na 300 m. Piąta zawodniczka igrzysk olimpijskich na 800 m – wspomniana już – Joanna Jóźwik wszelkie problemy po kontuzji ma już za sobą i właśnie na Stadionie Śląskim będzie chciała to udowodnić. Wystartuje na 600 m.

Organizatorem zawodów jest Stadion Śląski. Początek w sobotę 20 czerwca o 14:00. Transmisja w internecie na profilu facebookowym śląskiego obiektu.

Stadion Śląski w Chorzowie to jeden z najbardziej nowoczesnych lekkoatletycznych obiektów w Europie, regularnie odbywają się tu Memoriał Janusza Kusocińskiego i Memoriał Kamili Skolimowskiej, a w przyszłym roku na śląskim obiekcie odbędą się Mistrzostwa Świata Sztafet – World Athletics Relays Silesia 21, które będą kwalifikacją olimpijską w biegach rozstawnych.

Program zawodów „Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski”:
14:00: Rzut młot, kobiety i mężczyźni
14:05: Bieg na 100 m, kobiety- bieg 1
14:10: Skok o tyczce, mężczyźni
14:15: Bieg na 100 m , kobiety- bieg 2
14:20: Bieg na 100 m, mężczyźni- bieg 1
14:25: Bieg na 100 m, mężczyźni- bieg 2
14:30: Bieg na 100 m, mężczyźni- bieg 3
14:40: Bieg na 300 m, kobiety- bieg 1
14:45: Bieg na 300 m, kobiety- bieg 2
14:50: Bieg na 300 m, mężczyźni
14:55: Rzut kulą, mężczyźni
15:00: Bieg na 400 m, mężczyźni- bieg 1
15:05: Bieg na 400 m, mężczyźni- bieg 2
15:15: Bieg na 200 m, kobiety
15:20: Bieg na 200 m, mężczyźni- bieg 1
15:25: Bieg na 200 m, mężczyźni- bieg 2
15:30: Bieg na 600 m, kobiety

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj