Zmiany w organizacji ruchu w Markowicach

markowice
Racibórz-Markowice. Fot. Google

Zmiany polegają m.in. na ograniczeniu tonażu pojazdów poruszających się po ul. Olimpijczyka, Grobla i Drzewieckiego.

Na wniosek mieszkańców zdecydowano o wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu na ul. Olimpijczyka, Drzewieckiego i Grobla w Raciborzu-Markowicach.

- reklama -

Projekt zmian omawiany był na Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przy Staroście Raciborskim oraz został pozytywnie zaopiniowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach Wydział Ruchu Drogowego, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach, Starostę Powiatowego oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach. Zatwierdzenie organizacji ruchu zostało wydane przez Marszałka Województwa Śląskiego.

Zmiany polegają na ograniczeniu tonażu pojazdów poruszających się po ul. Olimpijczyka, Grobla i Drzewieckiego do 3,5 tony z wyjątkiem służb komunalnych, technicznych, komunikacji miejskiej i dojazdu do gospodarstw rolnych. Właściwe oznakowanie pojawiło się na ul. Olimpijczyka od strony Gliwickiej, ul. Grobla od strony ulicy Gliwickiej oraz za przejazdem kolejowym, a także ulicy Drzewieckiego od strony ul. Rybnickiej oraz za skrzyżowaniem z ul. Emilii Plater. Uzupełniono ponadto oznakowanie na skrzyżowaniach ulic Olimpijczyka z Arki Bożka, Drzewieckiego z Czogały, Drzewieckiego z Plater oraz Drzewieckiego z Grobla.

Wprowadzono zakaz zatrzymywania się na jednokierunkowym odcinku ul. Olimpijczyka z wyłączeniem pobocza, a także ruch dwukierunkowy na odcinku ul. Grobla przed przejazdem kolejowym w celu umożliwienia dojazdu drogą wewnętrzną w lewo – patrząc od strony Markowic.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj