Na linii Racibórz – Rydułtowy będzie jeździł PKS

PKS Racibórz
PKS Racibórz

Powiat raciborski przejmuje komunikację autobusową na linii Racibórz – Rydułtowy przez Pogrzebień, Kornowac, Rzuchów, Pszów.

W związku ze skróceniem przez Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu kursu linii nr 14 do granic administracyjnych Raciborza Powiat Raciborski podjął decyzję o przejęciu i uruchomieniu komunikacji PKS na linii Racibórz – Rydułtowy przez Pogrzebień, Kornowac, Rzuchów, Pszów.

- reklama -

Planowany termin uruchomienia przewozów to 1 września 2020 r. Obecnie w tej sprawie trwają ustalenia. Szczegółach pojawią się w późniejszym czasie.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Nie potrafię zrozumieć dlaczego Komunikacja Miejska i PKS nie stworzą jednej silnej komunikacji powiatowej, ze stałym taktem i częstotliwością kursowania? W mieście autobusy zatrzymywałby się na wszystkich przystankach (jako autobus miejski) a poza miastem na przystankach PKS. Chyba łatwiej utrzymać jeden organizm niż dwa, z których żaden nie ma porządnej oferty przewozowej dla pasażerów. Racibórz nie jest aż tak dużym miastem by musiał posiadać odrębną komunikację miejską.

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj