W Marklowicach głosowanie korespondencyjne

0

Wybory prezydenckie zarządzone na 28 czerwca w Gminie Marklowice zostaną przeprowadzone wyłącznie w sposób korespondencyjny – potwierdziła Państwowa Komisja Wyborcza. Wyborcy powinni pamiętać o zgłoszeniu zamiaru wzięcia udziału w wyborach.

Uchwałę w tej sprawie podjęła Państwowa Komisja Wyborcza. Wcześniej takie rozwiązanie rekomendował minister zdrowia, który analizował  sytuację epidemiczną.

- reklama -

Wyborca ujęty w spisie wyborców w obwodzie głosowania znajdującym się na terenie, o którym mowa w § 1, zgłasza zamiar głosowania korespondencyjnego komisarzowi wyborczemu za pośrednictwem urzędu gminy, w której wpisany jest do spisu wyborców, do dnia 24 czerwca 2020 r. – czytamy w uchwale PKW.

Wyborca, który rozpoczął podleganie obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych po terminie określonym w ust. 1, może zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego do dnia 26 czerwca 2020 r.

Jak się zgłosić?

Zgłoszenie może być dokonane ustnie, telefonicznie, w tym za pomocą krótkiej wiadomości tekstowej (sms), pisemnie, telefaksem lub w formie elektronicznej. Wyborca otrzymuje pakiet wyborczy z urzędu gminy, nie później niż 26 czerwca 2020 r.

Głos mieszkańców

Informacja o głosowaniu korespondencyjnym, którą zamieszczono na Facebooku gminy wywołała spore zamieszanie. Mieszkańcy nie kryli zdziwienia, dlaczego akurat w ich gminie głosowanie odbędzie się tylko korespondencyjnie.  – Jestem ciekawa, dlaczego akurat te dwie gminy, akurat u nas nie ma tych zachorowań nie wiem ile… – napisała jedna z mieszkanek. Przypomnijmy, że głosowanie korespondencyjne zarządzono też w gminie Baranów w Wielkopolsce. – W sklepie tłumy, pracuje się normalnie, ale pójście na głosowanie, niebezpieczne. Parodia – skomentował na Facebooku inny mieszkaniec Marklowic. – Ciekawe czy nasze dane będą bezpieczne? – zastanawiała się kolejna osoba.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here