Radny Klima prosi prezydenta Dudę o pomoc w sprawie raciborskiego szpitala

szpital raciborz 1
Szpital w Raciborzu

Piotr Klima, założyciel Społecznego Komitetu Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej, podjął kolejne działania w celu przywrócenia  wszystkich funkcji szpitala w Raciborzu. Teraz zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy, zapraszając go na obiad i rozmowę dotyczącą losów raciborskiej lecznicy.

O pomoc w pilnym przywróceniu szpitala w Raciborzu wraz z pełnym dostępem do wszystkich poradni specjalistycznych Piotr Klima zwrócił się do samego prezydenta Andrzeja Dudy. W korespondencji do prezydenta radny opisuje okoliczności przekształcenia szpitala. – Szpital w Raciborzu został przekształcony w jednoimienny decyzją Wojewody Śląskiego w dn. 12 marca 2020 roku. Na godz. 10:00 zostali wezwani do Urzędu Wojewódzkiego Starosta Raciborski i Prezydent Miasta Racibórz. Otrzymali polecenia ustne. Spotkanie zostało utajnione i nie spisano żadnego protokołu. Odbyło się to w dziwnych i zagadkowych okolicznościach, które aktualnie badamy, a wyniki tych ustaleń przekażemy Panu Prezydentowi, gdyż uważamy, że tak nie wolno postępować   – napisał Piotr Klima.

- reklama -

Radny P. Klima naświetla temat, pisząc o tym, że wywózka pacjentów trwała 2 dni, a szpital stał się jednoimiennym z pominięciem właściwych procedur w oparciu o decyzje wydawane głównie ustnie. Dalej zwraca uwagę na unieruchomieniu z dnia na dzień wszystkich 18 poradni specjalistycznych i braku dostępu do szpitala i poradni specjalistycznych dla mieszkańców. Podkreśla też trwające remonty dróg w mieście, które utrudniają dostęp do sąsiednich szpitali. – Raciborski szpital i jego przychodnie specjalistyczne jest jedynym, który w skali kraju został tak potraktowany – uważa Piotr Klima.

Radny zwrócił się do prezydenta Dudy, proszą o pomoc. – Z lokalnych mediów dowiadujemy się o mającej nastąpić Pańskiej wizycie w Raciborzu na Zbiorniku Racibórz, największym tego typu obiektem w Europie, który ustrzeże nasz kraj przez kolejną wielką powodzią. Serdecznie prosimy, aby przy tej okazji Pan Prezydent odwiedził nasz szpital i zechciał spotkać się z naszym Społecznym Komitetem Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej, celem szczegółowego rozeznania sprawy i podjęcia odpowiednich działań – pisze radny. Piotr Klima zaprosił prezydenta na śląski obiad w swoim domu.

/oprac. c/

- reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Brawo! Pan Klima jako jedyny radny Raciborza walczy w słusznej sprawie! Reszta CO ROBIĄ??? = usuwa Go, by zamknąć Mu usta?!?!

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj