Jacek Hugo-Bader gościem online raciborskiej biblioteki

jacek hugo bader raciborz biblioteka
Jacek Hugo-Bader gościem online raciborskiej biblioteki

Dziennikarz, autor książek i reportaży, mówił o Rosji, szamanizmie i pracy dziennikarza w czasie pandemii.

Jacek Hugo-Bader, autor książek „Biała gorączka”, „Dzienniki kołymskie”, „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak”, był kolejnym gościem raciborskiej biblioteki w ramach programu „Kultura w sieci”.

- reklama -

Jacek Hugo-Bader od ponad 30 lat zafascynowany jest Rosją i Rosjanami („Tu czuję się właściwym facetem we właściwym miejscu”), dlatego po niedługiej przerwie znowu wybrał się na Syberię, żeby zgłębić temat szamanizmu. Opowieści, którymi podzielił się w bibliotece, pełne były niezwykłych relacji z szamanami, którzy – jak się przekonał – wiedzieli, że odwiedzi ich dziennikarz, jeszcze na długo, zanim się z nimi spotkał. Wszystko według zasady „Nie patrz, nie szturmuj drzwi, wsiądź w pierwszy lepszy autobus. Twoja droga sama zaprowadzi Cię tam, gdzie masz dotrzeć!”.

Jak zwykle nie zabrakło licznych pytań publiczności na czacie. Czytelnicy byli ciekawi m.in. czy dziennikarz spotkał już miejskich szamanów, jaką funkcję pełnią szamani w dzisiejszych czasach i czy w trakcie pisania najnowszej książki, Hugo-Bader spotkał się z ostrzeżeniem, że to nie temat dla kogoś z zewnątrz (w „Dziennikach kołymskich” dziennikarz przywołuje śmiertelny wypadek kobiety, która wbrew ostrzeżeniom nadal pracowała nad filmem o szamanach!). Gość biblioteki przeczytał także fragmenty rozdziału pt. „Zamiana dusz” z najnowszej książki wprowadzając słuchaczy w mroczny obraz szamanizmu.

– Najnowszej książki Jacka Hugo-Badera możemy wypatrywać jesienią tego roku, a póki co zapraszamy do naszej biblioteki po wszystkie pozostałe książki naszego gościa – mówi prowadząca spotkanie Dominika Karpińska z MiPBP w Raciborzu.

Zapis spotkania:

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj