Raciborska biblioteka pomaga na trudnym rynku pracy [ZDJĘCIA]

biblioteka bez barier raciborz
Kurs florystyki w raciborskiej bibliotece

W ramach projektu „Biblioteka bez barier” odbył się kurs florystyki oraz pracownika kadr i płac.

W raciborskiej bibliotece trwa projekt „Biblioteka bez barier” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W marcu, w ostatniej chwili przed zamknięciem biblioteki zakończył się kurs florystyki, a teraz, po dłuższej przerwie, odbył się kurs pracownika kadr i płac.

- reklama -

Wiosna zawitała do biblioteki w tym roku znacznie szybciej. Dzięki kursowi florystyki w ramach którego uczestnicy m.in. poznali zasady kompozycji i dekoracji wnętrz, wykonywali okolicznościowe kompozycje roślinne, bukiety, wiązanki, w tym aranżacje świąteczne oraz nauczyli się rozróżniać poszczególne rośliny, całą bibliotekę wypełnił zapach kwiatów.

Po ponownym otwarciu biblioteki w maju możliwe było zorganizowanie kolejnego kursu, oczywiście przy zastosowaniu wszelkich środków ostrożności. Kurs pracownika kadr i płac objął m.in. takie zagadnienia jak umowy o pracę, ewidencja czasu pracy, urlopy, zasiłki czy wynagrodzenia. Omówiono także i przeprowadzono ćwiczenia praktyczne w programach Płatnik i Optima.

– Przed nami jeszcze kursy języka angielskiego, komputerowe, a także specjalistyczne kursy zawodowe z zakresu dietetyki, stylizacji paznokci czy grafiki komputerowej. Udział w kursach jest całkowicie bezpłatny – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Osoby chętne, które spełniają kryteria określone w regulaminie, mogą jeszcze dołączyć do projektu. Zgłoszenia przyjmowane są w Sekretariacie MiPBP ul. Kasprowicza 12, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00.

Projekt „Biblioteka bez barier” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj