Druga szansa na nowe wozy strażackie

Wozy
Fot. ŚUW

Gminy do 20 tys. mieszkańców, w których podczas drugiej tury wyborów zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania 49 pojazdów.

Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.).

- reklama -

W regionie województwa śląskiego mamy 3 takie obszary – katowicki, częstochowski i bielski (…) Należy przede wszystkim zachęcać mieszkańców tych obszarów do tego, aby wzięli udział w wyborach – to jest absolutnie najważniejsze. Chcemy, aby wybory Prezydenta RP, w ogóle jakiekolwiek wybory powszechne, demokratyczne, odbywały się przy jak największym udziale społeczeństwa. Jeżeli można to jeszcze pogodzić z tzw. kampanią na rzecz poprawy bezpieczeństwa, to tym bardziej należy to robić – zaznaczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas briefingu poświęconego akcji „Bitwa o wozy” w Częstochowie.

Wcześniej wojewoda odwiedził też Bielsko-Białą, gdzie w spotkaniu z dziennikarzami wziął udział również Czesław Majdak, wójt Koszarawy, czyli gminy, do której trafi samochód ratowniczo-gaśniczy w ramach pierwszej edycji „Bitwy o wozy”. To właśnie tam odnotowano największą frekwencję w pierwszej turze wyborów prezydenckich spośród gmin do 20 tys. mieszkańców z naszego województwa. Jak zaznaczył wójt, frekwencja jest w Koszarawie wysoka podczas każdych wyborów, ale możliwość zdobycia nowego wozu strażackiego była dla mieszkańców dodatkową mobilizacją.

Teraz o nowe pojazdy nie będą się jednak mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji „Bitwa o wozy”. Co ważne, do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.

/źródło: Śląski Urząd Wojewódzki oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj