Rozpoczęto działania w sprawie przebudowy dróg przy wiadukcie na ul. Piaskowej

wiadukt
Wiadukt na ul. Piaskowej

Omówiono zagadnienia związane z m.in. wysokością przejazdu pod wiaduktem na ul. Piaskowej w Raciborzu, długością najazdów na odcinkach dróg czy odwodnieniem tego rejonu.

7 lipca z inicjatywy Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu w siedzibie tutejszego starostwa odbyło się spotkanie robocze w sprawie opracowania dokumentacji projektowej przebudowy infrastruktury kolejowej, drogowej i sieciowej ul. Piaskowej, ul. Kolejowej i Placu Dworcowego w obrębie wiaduktu kolejowego na ul. Piaskowej w Raciborzu.

- reklama -

W spotkaniu udział wzięli autorzy przedmiotowej dokumentacji – projektanci większości branż oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Raciborzu, Miasta Racibórz, Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu i Wodociągów Raciborskich Sp. z o.o.

W trakcie spotkania omówiono zagadnienia związane z m.in. wysokością przejazdu pod wiaduktem, długością najazdów na odcinkach dróg powiatowych i gminnej w obrębie wiaduktu, odwodnieniem tego rejonu oraz planowany zakres prac.

Przebudowa infrastruktury kolejowej, a przy tym dróg w rejonie powyższego obiektu według przedstawicieli jednostki projektowej planowana jest przez kolej nie wcześniej niż w 2023 r.

wiadukt spotkanie
Fot. Starostwo Powiatowe

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj