„Przygodowe Lato z Biblioteką” rozpoczęte [ZDJĘCIA]

Przygodowe Lato z Biblioteką
Przygodowe Lato z Biblioteką

Do końca wakacji dwa razy w tygodniu będzie można brać udział w kolejnych odsłonach przygód inspirowanych literaturą przygotowanych przez raciborską bibliotekę.

Nieco później niż zwykle i w dużo mniejszym gronie, ale jak zawsze z dobrym humorem. 14 lipca rozpoczęło się „Przygodowe Lato z Biblioteką”, organizowane przez raciborska bibliotekę w ramach akcji Lato w Mieście. – Do końca wakacji dwa razy w tygodniu będziemy spotykać się na kolejnych odsłonach przygód inspirowanych literaturą – zapowiadają organizatorzy.

- reklama -

Pierwsze zajęcia oparte były na bestsellerowej serii książek Martina Widmarka „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. W czym tkwi urok tych książek? Przede wszystkim w intrygującej treści, bowiem każda książka przedstawia tajemnicę. Rozwiązywaniem kolejnych zagadek zajmuje się sympatyczna para młodocianych detektywów – Lasse i Maia.
Wśród przygotowanych na czas zajęć atrakcji znalazły się m.in. zabawy sportowe (rzuty do kosza, piłka nożna), rywalizacja w skandynawskiej grze Mölkky, gra na rurkach „Bum Bum”, ozdabianie notatników do tajemnych zapisków, malowanie na trawie oraz odgadywanie rebusów i zagadek. Te ostatnie nagradzane były diamentami, które drużyny mogły wymienić na… cukierki. Oprócz tego niektórzy uczestnicy wrócili do domu z kilkoma książkowymi „Tajemnicami”, które można było wypożyczyć – a do wyboru jest już 25 tomów przygód Mai i Lassego.

Szczegóły o kolejnych zajęciach na biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2187-przygodowe-lato-z-biblioteka.html.

fot. MiPBP
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj