Maja Kołpacka laureatką 1. miejsca w międzynarodowym konkursie wokalnym

maja kolpacka
Maja Kołpacka

Raciborzanka zajęła 1. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Dla Młodych Artystów „Pajamas Theatre” Lviv 2020.

Młoda raciborzanka Maja Kołpacka zdobyła 1. miejsce w Międzynarodowym Konkursie Dla Młodych Artystów „Pajamas Theatre” Lviv 2020 organizowanym przez Dziecięcą Szkołę Sztuki we Lwowie (Ukraina). Konkurs skierowany był do głównie do uczniów szkół artystycznych. 14-letnia Maja reprezentowała Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Raciborzu, a opiekunem wokalnym z ramienia szkoły była nauczycielka Martyna Kalus-Cholewa.

- reklama -

Konkurs odbywał się online na przełomie czerwca i lipca tego roku i zgromadził ponad 500 uczestników z różnych krajów, którzy prezentowali swoje talenty w dziedzinie wokalu, tańca i sztuki teatralnej. Prezentacje młodych artystów oceniało międzynarodowe, 13-osobowe jury. Młoda wokalistka z Raciborza uzyskała bardzo wysokie noty jurorów, zdobywając 24,28 pkt na 25 możliwych. Ten wynik pozwolił jej zająć 1. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Był to równocześnie najwyższy wynik punktowy wśród wszystkich kategorii reprezentacji polskiej.

Maja Kołpacka jest uczennicą Szkoły Podstawowej Nr 15 w Raciborzu. Swoje muzyczne pasje rozwija już od kilku lat. Jest tegoroczną absolwentką klasy fortepianu Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Raciborzu. Kształci się także wokalnie w Studiu Muzyki, Piosenki i Teatru ARS Elżbiety Biskup. Maja jest laureatką wielu festiwali i konkursów piosenki na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj