Przygodowe lato z raciborską biblioteką. W dolinie Muminków [ZDJĘCIA]

lato z biblioteka muminki
Przygodowe Lato z Biblioteką

Minął pierwszy tydzień Przygodowego Lata z Biblioteką. Oprócz zajęć w Eurece wakacyjne zajęcia odbywają się również w filiach bibliotecznych.

W czwartek 16 lipca dzieci biorące udział w zajęciach w Eurece – Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży miały okazję odwiedzić Dolinę Muminków. Ten piękny świat, stworzony ponad siedemdziesiąt lat temu przez fińską pisarkę Tove Jansson, dzisiaj jest już nieco zapomniany przez najmłodsze pokolenie czytelników. Wśród uczestników można było na palcach jednej ręki policzyć tych, którzy mieli już wcześniej styczność z Muminkiem i jego przyjaciółmi. Jednak to nie zbiło naszych małych odkrywców z tropu i dzięki przygotowanym przez bibliotekarzy atrakcjom mieli wspaniałą okazję poznać tą niezwykłą krainę.

- reklama -

Uczestnicy bibliotecznych zajęć mieli okazję zapoznać się z jednym z „Opowiadań z Doliny Muminków”, odczytując je wspólnie na głos. W ramach zajęć plastycznych dzieci tworzyły własnoręcznie Muminki z papieru, nadając każdemu z nich wyjątkowe cechy, podpowiedziane nieograniczoną dziecięcą wyobraźnią.

W drugiej części naszych zajęć dzieci stanęły przed wyzwaniem stworzenia kredą na parkingu biblioteki kolorowej Doliny Muminków. Na zakończenie zdobytą na zajęciach wiedzę zweryfikowano szybkim quizem o sympatycznych trollach.

Informacje o kolejnych kolejnych zajęciach można znaleźć na biblrac.pl/pl/site/wydarzenie/2187-przygodowe-lato-z-biblioteka.html.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj