Trwa budowa drogi Racibórz – Pszczyna [ZDJĘCIA]

1
droga raciborz pszczyna obwodnica
Budowa drogi Racibórz – Pszczyna w Miedoni

Regionalna Droga Racibórz – Pszczyna stanowić będzie nowy ślad drogi wojewódzkiej nr 935, łącząc Racibórz i Rybnik z autostradą A1 i DK1.

Trwają prace związane z budową drogi regionalnej Racibórz – Pszczyna łączącej DK45 w gminie Rudnik z autostradą A1 w Rybniku i DK1 w Pszczynie. Powstająca w Raciborzu obwodnica stanowi nowy przebieg DW935.

- reklama -

W ramach inwestycji wykonana zostanie nowa droga klasy głównej ruchu przyspieszonego o łącznej długości 7,8 km. Na odcinku od Rudnika do węzła z ul. Gliwicką droga będzie jednojezdniowa, a na odcinku od ul. Gliwickiej do Rybnickiej będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ponadto wykonawca zbuduje nowy most nad rzeką Odrą o długości ok. 400 m oraz wiadukt nad linią kolejową relacji Chałupki – Kędzierzyn–Koźle.

Budowa raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna pochłonie 296 106 050 zł, z czego 146 mln pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Łączna wartość projektu to 433 700 000 zł. Droga ma zostać oddana do użytku w lutym 2022 r.

Katarzyna Przypadło

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Między Rybnikiem a Pszczyną rzeczywiście jest wybudowana nowa droga „szybkiego ruchu”. Jednak między Raciborzem a Rybnikiem nie ma ani śladu rozpoczęcia robót! Chyba, że nastąpiła zmiana planów i przebudowywany odcinek do Kornowaca ma być tą drogą R – P. Ciekawe tylko, jak chcą się zmieścić we wioskach!

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here