Spotkanie otwarte w sprawie szpitala – już we wtorek 21.07

Szpital w Raciborzu
Szpital w Raciborzu

– Będzie to spotkanie w ramach dialogu w celu likwidacji braku dostępności do szpitala i wszystkich jego poradni specjalistycznych – zapowiada inicjator Piotr Klima.

Przewodniczący Społecznego Komitetu Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej Piotr Klima wyszedł z inicjatywą zorganizowania wydarzenia w sprawie przywrócenia statutowej działalności szpitala w Raciborzu. Treść zaproszenia poniżej.

- reklama -

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie informacyjne poświęcone dalszym losom Szpitala Rejonowego i jego poradni specjalistycznych oraz ochronie zdrowia mieszkańców, które odbędzie się w dniu:

21 lipca br. (wtorek) o godz. 17.oo w Domu Kultury „Strzecha” przy ul. ks. Londzina 38.

Spotkanie to traktujemy jako zaproszenie do dialogu i próbę szukania rozwiązań i możliwości (co jest naszym głównym celem) uruchomienia usług medycznych, szeroko rozumianej opieki zdrowotnej dla mieszkańców powiatu raciborskiego, jakie było przed nastaniem pandemii koronawirusa. Chcielibyśmy zebrać problematykę powrotu oddziałów szpitalnych, diagnostyki  i poradni specjalistycznych oraz przeanalizować sytuację i wybrać priorytety możliwych działań. Tak więc będzie to spotkanie w ramach dialogu w związku z celem głównym likwidacji utrzymującego się stanu braku dostępności do szpitala i wszystkich jego poradni specjalistycznych

Liczymy na obecność samorządowców w tym radnych miejskich, powiatowych oraz Rad Miast i Gmin powiatu raciborskiego i władz wykonawczych, a także pracowników służby zdrowia.

Będzie to dobra okazja, aby przekazać aktualne informacje oraz podjąć dyskusję w jaki sposób możemy wpłynąć na decydentów w sprawie przywrócenia dostępności szpitala i jego wszystkich poradni specjalistycznych.

Inicjatywę społecznego dialogu wspierają :

– lek. med. Marek Labus, specjalista w dziedzinie zdrowia publicznego
– Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku
– Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej
– Rada Seniorów
– Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Oddział w Raciborzu

Razem możemy więcej, a im będzie nas więcej, tym donośniejszy będzie nasz głos
i nikt nam w tym nie przeszkodzi !

W imieniu organizatorów spotkania
Piotr Klima, radny Miasta Racibórz,
– przewodniczący Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta,
– przewodniczący Społecznego Komitetu Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej

Szanowni Państwo,
Będziemy wdzięczni za udział w spotkaniu.

Uczestników spotkania prosimy o przestrzeganie reżimu epidemiologicznego (maseczki na twarz, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę, własne długopisy, zajmowanie co drugiego miejsca).

Na wtorkowe spotkanie zapraszamy starostę, prezydenta, burmistrzów, wójtów i zainteresowanych radnych, dyrekcję szpitala i jego Radę Społeczną. Chcielibyśmy usłyszeć co o tym wszystkim sądzą lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia ratunkowego, inni pracownicy szpitala i poradni.

Zaproszenie wysłaliśmy do Ministerstwa Zdrowia, NFZ, Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego, Sejmiku Śląskiego, Sanepidu, Rzeczników Pra Człowieka, Dziecka, Pacjenta. Zapraszamy prawników (Sąd, Prokuratura, kancelarie adwokackie), ekonomistów oraz specjalistów w zakresie organizacji ochrony zdrowia. Zapraszamy również osoby, które w wyniku braku dostępności Szpitala Rejonowego i jego poradni specjalistycznych poniosły szkody na zdrowiu i finansowe z prośbą o podanie przykładów.

Zamierzamy też podjąć sprawę odszkodowań dla osób pokrzywdzonych. Do tej pory wysłaliśmy ponad 200 pism do różnych organów Państwa, urzędów, instytucji, organizacji, samorządów terytorialnych i zawodowych, parlamentarzystów, polityków, rzeczników praw, stowarzyszeń, mediów.

Po wtorkowym spotkaniu wyślemy pisma z załączoną dokumentacją do:
– WHO w Genewie,
– Parlament Europejski w Brukseli,
– Kurie Diecezjalne,
– Fundacja Helsińska Praw Człowieka,
– Fundacja Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris,
– Redakcja Telewizji Republika i innych stacji TV,
– Rozgłośnie Radiowe,
– Portal Niezależna.pl,
– redaktorzy audycji społecznościowych  w tym „Sprawa dla Reportera”, itd.
O aktualnym stanie rozmów i dialogu będziemy informować zainteresowanych licząc na wsparcie.

Mamy nadzieję, że na wtorkowym spotkaniu podacie Państwo jeszcze innych adresatów naszych próśb i apeli. Spotkania tego typu zamierzamy organizować raz w miesiącu do czasu rozwiązania problemu. Zapraszamy do współpracy przy ich organizacji.

/materiał Społecznego Komitetu Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej, oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj