Znaleziony portfel z gotówką oddały policji

Policja
Zdjęcie poglądowe

Dwie kobiety na ul. Rybnickiej w Raciborzu znalazły portfel, w którym znajdowały się dokumenty i zagraniczna waluta. Nie wiedziały, jak skontaktować się z właścicielem portfela, więc postanowiły oddać zgubę policjantom.

21 lipca dwie panie około godziny 18:25 telefonicznie poprosiły dyżurnego raciborskiej komendy o interwencję. Na miejsce skierowany został patrol prewencji. Mundurowi ustalili, iż dwie kobiety na ulicy Rybnickiej w Raciborzu przy przejściu dla pieszych w rejonie mostu znalazły portfel, w którym znajdowały się dokumenty i zagraniczna waluta. Panie nie wiedziały w jaki sposób skontaktować się z właścicielem portfela, dlatego postanowiły oddać cenną zgubę policjantom. Stróże prawa ustalili, że rzeczy należą do mieszkańca powiatu raciborskiego.

- reklama -

Osoba, która zgubiła portfel wraz z zawartością proszona jest o kontakt osobisty z Rewirem Dzielnicowych Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu ul. Bosacka 42, celem odbioru zguby. W razie niezgłoszenia się portfel w ciągu najbliższych dni zostanie przekazany do Biura Rzeczy Znalezionych w Raciborzu – informuje policja.

– Postawa, jaką wykazały się panie, powinna stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji. Warto pamiętać, że znalezienie przedmiotu i zatrzymanie go jest czynem niezgodnym z prawem, kwalifikowanym jako przywłaszczenie – przypominają policjanci.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj