Mobilne biuro programu Czyste Powietrze przyjedzie do Wodzisławia Śląskiego

Mobilne Biuro
Fot. materiały prasowe

Eksperci z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach będą odpowiadać na pytania dotyczące termomodernizacji czy wymiany tzw. kopciuchów oraz, co najważniejsze, pomogą wypełnić wnioski o dotacje. 

Wystartowało Mobilne Biuro Programu Czyste Powietrze pod patronatem Ministerstwa Klimatu i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na wodzisławskim rynku pojawi się 31 lipca o godz. 10:00.

- reklama -

– Spotkania na żywo z osobami, które doradzą w kwestii możliwych rozwiązań termomodernizacyjnych, czy też pokażą, jak wypełnić wniosek w programie, to kolejny krok w celu poprawy jakości powietrza nie tylko w wielkich aglomeracjach, ale również w małych miejscowościach – zaznaczył minister Michał Kurtyka.

– Dostajemy sygnały, że jest bardzo wiele osób, zainteresowanych wymianą starych kotłów i termomodernizacją swojego domu, które chętnie skorzystałyby z dofinansowania na ten cel, ale przyjazd do siedziby Funduszu w Katowicach lub naszych biur w Bielsku-Białej i Częstochowie, to dla nich często zbyt duże obciążenie – mówi Tomasz Bednarek, prezes WFOŚiGW w Katowicach.

Mobilne Biura to inicjatywa Ministra Klimatu, Michała Kurtyki, którą realizują dwa Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska – w Katowicach oraz Krakowie. Pilotażowy projekt potrwa do końca sierpnia br. W ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy Mobilne Biura będą odwiedzać śląskie i małopolskie gminy, tak by dotrzeć do jak największej liczby osób. Spotkania będą się odbywały z zachowaniem wszystkich zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego, tak, by były bezpieczne dla mieszkańców. Mobilne Biuro będzie 31 lipca br. w Wodzisławiu Śląskim. Mieszkańcy mogą skorzystać w godzinach 10:00 – 14:00.

Mobilne Biuro

/WFOŚiGW publ. c/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo fajnie, że tworzą się takie ułatwienia dla beneficjentów programu. Sama skorzystałam jakiś czas temu z tego programu. Ekologia mojego urządzenia to pierwsza sprawa, ale wygoda użytkowania kotła EEI PELLETS to już mistrzostwo! Polecam wszystkim, którzy szukają ekologicznych rozwiązań w przystępnej cenie i dobrej jakości!

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj