Wakacje jak z obrazka w bibliotece w Brzeziu [ZDJĘCIA]

lato z biblioteka brzezie
Wakacje jak z obrazka w bibliotece w Brzeziu

Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały się z rysunkami naskalnymi. Uczestnicy wcielili się w rolę jaskiniowców i wykonali swoje rysunki „naskalne” – w nowej odsłonie.

Nie tylko w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12, ale także w filiach bibliotecznych organizowane są wakacyjne zajęcia dla dzieci. Spotkania pod hasłem „Niezła sztuka – dzieła sztuki w nowej odsłonie” realizuje biblioteka w Brzeziu.

- reklama -

Na pierwszych zajęciach dzieci zapoznały się z rysunkami naskalnymi. Przeczytany został fragment eseju „Barbarzyńca w ogrodzie” Zbigniewa Herberta dotyczący historii odkrycia jaskini w Lascaux. Następnie uczestnicy wcielili się w rolę jaskiniowców i również wykonali swoje rysunki „naskalne”… w nowej odsłonie. W ten sposób powstały m.in.: „naskalna ryba”, „naskalny piesek”, a nawet „naskalni bohaterowie Minecrafta”. W trakcie kolejnego spotkania dzieci poznały pierwsze cywilizacje, starożytność oraz średniowiecze. Przeczytano fragment książki „Smok przez płot”, a w części artystycznej mali artyści ulepili własne, miniaturowe rzeźby – wazy, zwierzęta a nawet asteroidy.

– Taki kontakt z dziełem sztuki pozwala wydobyć na światło dzienne to, co leży głęboko we wnętrzu każdego z nas. Dla dzieci mających problemy z wyrażaniem własnych emocji to najlepsza forma zajęć – mówi Bożena Plis-Grochowicz, kierownik biblioteki.

Kolejne zajęcia literacko-plastyczne, podczas których omówiona zostanie historia sztuki – poczynając od rysunków naskalnych, a kończąc na sztuce współczesnej – odbędą się w dniach 13, 20 i 27 sierpnia w godz. 11:00-14:00 w bibliotece w Brzeziu (ul. Myśliwca 9).

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj