Owsiszcze otrzymały dotację na zagospodarowanie centrum

owsiszcze
owsiszcze plac zabaw

Zagospodarowana zostanie wolna przestrzeń w centrum wsi Owsiszcze poprzez doposażenie ogólnodostępnego placu zabaw.

Gmina Krzyżanowice 21 lipca uroczyście podpisała umowę dotacji w ramach Marszałkowskiego Konkursu „Inicjatywa Sołecka” w Ośrodku Kultury w Skrbeńsku na projekt pn. „Zagospodarowanie centrum miejscowości Owsiszcze poprzez doposażenie ogólnodostępnego placu zabaw”.

- reklama -

Zadanie polegać będzie na zagospodarowaniu wolnej przestrzeni w centrum wsi Owsiszcze poprzez doposażenie ogólnodostępnego placu zabaw. Teren stanowiący koncentrację aktywnych instytucji wiejskich takich jak prężnie działający Klub Senior Plus, przedszkole, sala wykładowa do realizowania projektów transgranicznych, bliskość świetlicy wiejskiej, remizy OSP, siedziby KGW Owsiszcze jest idealnym miejscem na stworzenie odpowiednio dostosowanej i nowej infrastruktury służącej aktywnemu spędzaniu czasu wolnego rodzin z dziećmi, ale również osób starszych, którzy tak chętnie w dzisiejszym czasie ekspansywnie angażują się w działania wolnoczasowe – pozadomowe.

Nowo zagospodarowana przestrzeń zawierać będzie elementy infrastruktury parkowej i zabawowej. W ramach zadania zamontowany zostanie zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią oraz wykonana bezpieczna nawierzchnia z płyt gumowych. W zakres prac wchodzi także posadowienie dwóch tablic/gier edukacyjnych, dwóch metalowych ławek z drewnianymi listwami oraz kosza na śmieci. W celu zapewnienia bezpiecznego dojścia do poszczególnych elementów zabawowo-edukacyjnych zakłada się budowę chodnika z kostki brukowej. Dodatkowo pod istniejącą huśtawką przygotowane zostanie podłoże oraz wykonana bezpieczna nawierzchnia, amortyzująca i asekurująca użytkowników. Całość terenu zostanie uporządkowana, tak by tworzyła estetyczną przestrzeń zagospodarowanego miejsca publicznego.

Celem jest kształtowanie ładu przestrzennego, w tym zagospodarowanie miejsca publicznego, istotnego z uwagi na dobro wspólne wszystkich mieszkańców.

Szacunkowy koszt całkowity realizacji zadania brutto: 81 913,46 zł w tym środki własne: 41 775,86 zł i dofinansowanie: 40 137,60 zł.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj