Pełne przygód lato z raciborską biblioteką [ZDJĘCIA]

0
lato z biblioteka raciborz
Pełne przygód lato z raciborską biblioteką

Za uczestnikami „Lata z biblioteką” kolejne zajęcia, w ramach których poznali klasykę gatunku – „Przygody Tomka Sawyera” Marka Twaina oraz przenieśli się do „Afryki Kazika” Łukasza Wierzbickiego.

A gdyby tak wyruszyć nad rzekę Missisipi i przeżyć niezapomniane przygody z Tomkiem Sawyerem i jego przyjacielem Huckiem Finnem? Z raciborską biblioteką wszystko jest możliwe! Na początku czwartkowych zajęć w ramach „Przygodowego lata z biblioteką” uczestnicy wysłuchali fragmentu książki pt. „Malowanie płotu”. Następnie szukali skarbu w grze plenerowej pełnej zagadek oraz robili własną tratwę, którą puszczali na wodzie, aby sprawdzić czy pływa. Były to zajęcia pełne ruchu, dlatego dzieciom zaproponowano również grę w dwa ognie.

- reklama -

Kolejne zajęcia przeniosły wszystkich wprost do Afryki Kazika. Bibliotekę odwiedzili tego dnia nietypowi goście – świnka morska, królik Kiki, żółw Stefan, fretka, patyczaki i york Tosia. Warsztaty zooterapii poprowadziła Małgorzata Lazar, która opowiedziała jak dbać o poszczególne zwierzątka, jak je pielęgnować, co lubią, a czego się boją. Na zakończenie, nawiązując do pełnej przygód książki Łukasza Wierzbickiego, dzieci wykonały afrykańską biżuterię.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 30 lipca o godz. 11:00. Organizatorzy zapraszają tego dnia do poznania przygód „Mikołajka”.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here