Raciborzanie i ich pływadło o krok od zwycięstwa w konkursie

Złomek
- Zawsze pływamy całą rodziną z dziećmi, to jest świetna okazja, żeby pobyć ze sobą i miło spędzić czas. Właśnie o to w tym chodzi - mówi nam Pani Mariola.

Mariola i Zdzisław Wojteczek z Raciborza to szaleni sympatycy pływadeł. W tym roku nie mogli wziąć udziału w raciborskiej imprezie, ale wzięli udział w internetowej formie zawodów. Ich konstrukcja cieszy się dużą popularnością i jest o krok od wygranej.

Małżeństwo z Raciborza brało udział w raciborskich Pływadłach już 3 razy. W 2019 roku ze swoją konstrukcją straży pożarnej zajęli 2 miejsce. Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczne Pływadła w Raciborzu się nie odbyły i zjawiskowy ZŁOMEK, który miał w tym roku wypłynąć na Odrę, poszedłby na marne. Na szczęście Państwo Wojteczek zgłosili się do internetowego konkursu, a ich konstrukcja robi furorę.

- reklama -

Podobna impreza do tej raciborskiej odbywa się w Augustowie, gdzie organizowane są Mistrzostwa w Pływaniu na Byle Czym. W tym roku organizatorzy zawodów nietypowych konstrukcji postanowili przeprowadzić konkurs w formie online. Zadaniem uczestników było przygotowanie konstrukcji, które będą się unosić na wodzie i pokonają dystans co najmniej dwóch metrów, wykorzystując dowolny rodzaj napędu. Raciborzanie postanowili spontanicznie nagrać materiał ze ZŁOMKIEM w roli głównej i zgłosić się do konkursu. Z prezentacji wybrano siedem finałowych, na które teraz można głosować w sieci. Wśród nich nagranie raciborskiego ZŁOMKA. – Pływadło to wierne odwzorowanie jednego z bohaterów kultowego filmu „Auta”. Złomek to wesoły samochód holowniczy wzorowany na kilku pojazdach z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Pływadło ma za sobą kilkadziesiąt kilometrów przepłyniętych po rzece Odrze z kilkuosobową ekipą zapaleńców, pod nadzorem doświadczonego kapitana Zdzisława – mówią autorzy tego projektu.

Złomek

Sprawić radość innym

Skąd pomysł na ZŁOMKA? Jak mówi nam Pani Mariola pływadło miało być atrakcją dla dzieci. – W zeszłym roku mieliśmy straż pożarną i dzieciom się to bardzo podobało, dlatego chcieliśmy zrobić coś, co trafi do dzieci, żeby to właśnie im sprawić radość. To jest największa zapłata dla nas, gdy nasza praca sprawia komuś frajdę – mówi Pani Mariola. Za wykonanie wszystkich konstrukcji odpowiada Pan Zdzisław. – On uwielbia budować, robić konstrukcje, nie lubi siedzieć bezczynnie. Mąż jest inicjatorem, a ja go wspieram i pomagam – mówi Pani Mariola. Zbudowanie ZŁOMKA zajęło Panu Zdzisławowi pół roku. Za co kochają pływadła? – Zawsze pływamy całą rodziną z dziećmi, to jest świetna okazja, żeby pobyć ze sobą i miło spędzić czas. Właśnie o to w tym chodzi – mówi nam Pani Mariola.

Wygrana na horyzoncie

Internetowy konkurs wygrają trzy konstrukcje z największą liczbą lajków. Głosowanie zakończy się w sobotę 1 sierpnia, a laureatów poznamy 2 sierpnia. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, bilety na rejsy statkiem lub katamaranem i wakacyjne zestawy Radia Białystok. Propozycja Państwa Wojteczek plasuje się w czołówce, bowiem na Facebooku uzbierała już ponad 200 polubień. Raciborzanie mają więc spore szanse na wygraną. Zobacz ich wideo tutaj.

/c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj