Nowy dobowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce

0
koronawirus
Fot. unsplash.com

W powiecie raciborskim, a także w woj. śląskim znów odnotowano wysoką liczbę zakażeń.

11 295 – tyle nowych zakażeń koronawirusem pojawiło się w Polsce w lipcu. To rekordowy miesiąc. W marcu stwierdzono 2,3 tys. infekcji, w kwietniu 10 566, w maju 10 965, natomiast w czerwcu 10 678 nowych zakażeń. Dziś, 31 lipca, jest też największa liczba nowych zakażeń, jeśli chodzi o bilans dobowy – 657. Ostatni tydzień przyniósł w sumie 3,6 tys. infekcji.

- reklama -

Najwięcej zakażeń jest ciągle w woj. śląskim. Wczoraj odnotowano ich 160 zakażeń, dziś jest ich aż 227. Większość zakażonych to górnicy i członkowie ich rodzin. Zła sytuacja jest także w woj. mazowieckim – w czwartek odnotowano tam 95 przypadków, w piątek 104. Nowym ogniskiem koronawirusa w województwie jest wesele, które odbyło się w zeszły weekend w Rembertowie. W woj. małopolskim przybyło 77 nowych infekcji. Wiele zakażeń pochodzi tam z domów pomocy społecznej i wesel.

ℹ Mamy 657 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (227), mazowieckiego…

Publiée par Ministerstwo Zdrowia sur Vendredi 31 juillet 2020

Podobnie wygląda sytuacja w powiecie raciborskim, gdzie znów odnotowano wysoką liczbę zakażeń. W Raciborzu przybyły cztery zakażone osoby, w gminie Krzyżanowice trzy oraz po jednej w gminach Kuźnia Raciborska, Nędza i Rudnik. O 12 wzrosła liczba hospitalizowanych. Nie ma nowych ozdrowieńców.

oprac. /kp/

- reklama -

Najnowsze firmy w PLUSYdlaBIZNESUWięcej firm >>

Ostatnio dodoane ogłoszenia w #kupujlokalnieWięcej ogłoszeń >>

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here