Wakacje z Mikołajkiem w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

lato z biblioteka raciborz
Wakacje z Mikołajkiem w raciborskiej bibliotece

Przygodowe Lato z Biblioteką w gorącej atmosferze żegna się z lipcem. To jednak nie koniec atrakcji przygotowanych przez raciborską bibliotekę – przed uczestnikami jeszcze cały sierpień pełen przygód z literaturą.

30 lipca na uczestników zajęć w ramach „Przygodowego Lata z Biblioteką” czekała pyszna zabawa z najsłynniejszym francuskim chłopcem – Mikołajkiem. Zaczęło się od wysokiej nuty i wykonania popularnych we Francji instrumentów, mirlitonu zwanego również kazoo. Niejeden przechodzień, który znalazł się w zasięgu słuchu, musiał zdziwić się odgłosami dochodzącymi z biblioteki. Parlez vous francais? Zajęcia były również okazją do podszlifowania języka francuskiego. Nie mogło zabraknąć zabaw na bibliotecznym podwórku, gdzie opiekunowie ‘patrolowali’ grupę z większym humorem niż słynny Rosół z książek René Goscinnego.

- reklama -

Mikołajek i przyjaciele uwielbiali zabawę w kowbojów i Indian. Zajęcia plastyczne odbyły się pod hasłem „Na podbój dzikiego zachodu z Mikołajkiem”, gdzie każdy miał okazję wykonać własną gwiazdę szeryfa i indiański pióropusz.

Raciborska biblioteka zaprasza na kolejne zajęcia. 4 i 6 sierpnia czeka uczestników Przygodowego Lata z Biblioteka nie lada gratka – detektywistyczne zabawy z Tiril, Oliverem i Otto we wtorek, a w czwartek śledztwo przejmie Sherlock Holmes. Liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 415 37 24, wew. 26

fot. MIPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj