Raciborska biblioteka z dotacją na zakup nowości wydawniczych

ksiazki
Fot. unsplash.com

Z tej informacji ucieszą się wszyscy miłośnicy książek – raciborskiej bibliotece udało się kolejny raz pozyskać fundusze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowości wydawniczych.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu pozyskała 37 692,00 zł na zakup nowości wydawniczych. Wkład własny wyniesie 69 999,43 zł. Dotacja zostanie przeznaczona na uzupełnienie księgozbioru oddziałów i filii. Czytelnicy mogą się zatem już wkrótce spodziewać najgorętszych tytułów tego roku na bibliotecznych półkach.

- reklama -

Program Wieloletni „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” na lata 2016-2020 został ustanowiony Uchwałą nr 180/2015 Rady Ministrów z dnia 6 października 2015 r. Celem programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj