Wakacje z kompasem w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

lato z kompasem w miescie rck
Lato z kompasem

Uczestnicy zajęć poruszali się po Raciborzu, korzystając z kompasu. Bawili się na placach zabaw, rozwiązywali łamigłówki i grali w podchody, a po powrocie do ogrodu Strzechy czekały na nich kolejne rozrywki.

Dwie tury pełne zabawy, frajdy, uśmiechu, ale również nauki. W piątek zakończyła się druga, ostatnia tura warsztatów, które przez dwie tygodnie gromadziły ciekawych świata uczestników. – Jak sama nazwa zajęć wskazuje, naszym drogowskazem był kompas, dzięki któremu poruszaliśmy się po mieście, aby poznać je z różnych stron. Nie zabrakło wypraw na place zabaw, gdzie dzieci spędziły radosne chwile. Instruktorka Julita Bożęcka dbała o to, aby nikt się nie nudził! Oprócz wspinaczek, zabaw ze skakanką i w berka, uczestnicy mogli się sprawdzić w rozwiązywaniu łamigłówek. Przespacerowano niezłą ilość kilometrów – kondycja każdego na pewno się poprawiła. A jeśli wyprawa w miasto, to nie mogło się obyć bez podchodów! Tutaj dzieci uczyły się współpracy oraz koleżeństwa – relacjonuje RCK.

- reklama -

Jeden dzień przeznaczono na malowanie kamyczków – chmurek, które rozmieszczono w różnych zakątkach miasta. O akcji #kamyczek można przeczytać w Internecie. Po powrocie do ogrodu RCK DK Strzecha na uczestników czekały kolejne rozrywki – wyścigi na kapsle, wyliczanki, śpiewanie piosenek, zabawa w chowanego i dyskoteka pod chmurką.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na ostatnie zajęcia w ramach akcji „Lato w mieście” – 24, 26 oraz 28 sierpnia od 9:00 do 10:00 dzieci w wieku od 10 lat będą mogły wziąć udział w „Jodze w ogrodzie” (RCK DK Strzecha, ul. Londzina 38). Zapisy pod numerem 32 415 72 39. Zajęcia są bezpłatne. Prowadząca: Grażyna Tabor.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj