Finał „Lata dla niepełnosprawnych” w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

lato dla niepelnosprawnych biblioteka raciborz 1
Finał „Lata dla niepełnosprawnych” w raciborskiej bibliotece

Ostatniego dnia zajęć dzieci wzięły udział w treningu umiejętności społecznych oraz w zajęciach zumby. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy dyplom.

Ponad trzy tygodnie ciekawych zajęć, warsztatów, wycieczek, ale przede wszystkim doskonałej zabawy dla dzieci i chwili odpoczynku dla rodziców – raciborska biblioteka, w ramach projektu „Biblioteka bez barier” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego podsumowała właśnie wakacyjne zajęcia animacyjne dla dzieci z niepełnosprawnością.

- reklama -

Zajęcia w bibliotece odbywały się w dniach 20.07-10.08 i opierały na bogatej ofercie warsztatów terapeutycznych m.in. muzykoterapii, hipoterapii, zooterapii, choreoterapii, aquaterapii realizowanej w H2Ostróg czy sylwoterapii w Arboretum Bramy Morawskiej. Odbyły się również warsztaty z Mistrzem Baśni, zajęcia teatralne i warsztaty plastyczne. W ramach akcji dzieci wzięły udział w jednodniowych wycieczkach: odwiedziły Rancho u Marka w Bargłówce, gdzie jeździły konno, uczyły się jak dbać o konie, a także mogły zaglądnąć do stajni oraz udały się do „Woźniakówki” w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie przeprowadzono zajęcia z alpakami. Zajęcia adresowane były do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością w wieku od 7 do 24 lat. Organizator, oprócz atrakcyjnych zajęć, zapewnił także opiekę i ciepły posiłek. Udział w zajęciach był całkowicie bezpłatny.

Ostatniego dnia zajęć dzieci wzięły udział w treningu umiejętności społecznych oraz w zajęciach zumby. Każdy uczestnik otrzymał także pamiątkowy dyplom. – Nasi podopieczni bardzo się ze sobą zżyli przez ten czas. Mamy nadzieję na ich dalszy udział w projekcie oraz w drugiej edycji wakacyjnych zajęć, które zaplanowano również w przyszłym roku – mówi Liliana Komarnicka, animatorka w projekcie „Biblioteka bez barier”.

Informacje dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie tutaj: www.biblrac.pl/pl/site/index/347-projekty/344-biblioteka-bez-barier/357-oferta-dla-niepelnosprawnych.html

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

fot. MIPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj