Będzie więcej powiatów w strefie „żółtej” i „czerwonej”

koronawirus
Fot. freepik.com

W powiecie raciborskim jest tylko jedno nowe zakażenie – w Raciborzu. Pojawiły się też dwa ozdrowienia.

Jeszcze dziś, 12 sierpnia, Ministerstwo Zdrowia ma podjąć decyzję, które powiaty zostaną włączone do stref „żółtych” i „czerwonych”. Ustalenia zostaną ogłoszone najpóźniej jutro rano. – W Małopolsce mamy dwa powiaty z dużą skala zakażeń: nowotarski i nowosądecki. Przeważnie to duże zakłady pracy, ale także i zakażenia rozproszone, mamy także informację o szpitalu notującym SARS-CoV-2. Jeśli zostanie potwierdzone nowe ognisko zakażenia na południu, to podejmiemy decyzję o testach przesiewowych w zakładzie – powiedział rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz podczas porannej konferencji prasowej. Skąd wziął się przyrost zakażeń na północy Polski? – Uspokajam wszystkich państwa, to nie są zakażenia wakacyjne. Te podwyższone wyniki pochodzą z jednego z jachtów zacumowanego w porcie, gdzie ponad 30 osób jest zakażonych. Na Pomorzu jest też kilka klubów sportowych, które zmagają się z koronawirusem – wyjaśnił rzecznik.

- reklama -

Po raz kolejny przedstawiciel resortu apelował o zasłanianie ust i nosa. – Maska to nie jest narzędzie do noszenia pod nosem. To lekceważenie zasad sanitarnych i zdrowia innych. Rozumiemy, ze wesele jest okazja do świętowania. Pytanie jednak, czy daleki krąg znajomych ma brać udział w wydarzeniu, bo zaraz po nim obserwujemy, że w całej Polsce musimy „kwarantannować” nowe osoby – powiedział Wojciech Andrusiewicz.

W Polsce odnotowano 715 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Najwięcej z nich pochodzi z woj. małopolskiego – 173 i śląskiego – 145. W powiecie raciborskim jest tylko jedno nowe zakażenie – w Raciborzu. Pojawiły się też dwa ozdrowienia. Po weryfikacji adresu zamieszkania w dzisiejszym raporcie PSSE Racibórz odjął jedną osobę z Raciborza i przypisał tę osobę do gminy Kornowac.

https://www.facebook.com/MZGOVPL/posts/3125172714218811

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim:
– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej – 6 354 (było 6 328)
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 – 256 (277)
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym – 1 813 (1 704)
– liczba próbek zbadanych w laboratoriach w woj. śląskim łącznie – 258 487
– liczba próbek zbadanych w ramach badań przesiewowych – 112 666
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim zgłoszonych do WSSE w Katowicach – 18 216 (18 071)
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) – 15 321 (15 174)
– liczba zgonów – 419 (417)

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Raciborzu zmarł 86–letni mężczyzna z powiatu cieszyńskiego i w szpitalu w Tychach zmarła 75–letnia kobieta z Katowic.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj