Tablice historyczne w Raciborzu. Trwają prace nad wspólnym systemem oznaczania

raciborz rynek
Racibórz, zdjęcie archiwalne

O przygotowanie tablic historycznych interpelował radny Marcin Fica. W odpowiedzi usłyszał, że magistrat jest w trakcie opracowywania wspólnego systemu oznaczania obiektów historycznych i turystycznych. 

Radny M. Fica przypomniał o przygotowaniu i ustawieniu tablic historycznych  w wybranych już miejscach w centrum miasta. – Wybraliśmy już z komisją jaka się spotkała w tej sprawie 10 miejsc. Teraz trzeba znaleźć wykonawcę tablic. Takie tablice jakie są zabudowane na ulicy Długiej według mojej zaczerpniętej informacji nie kosztują aż tak dużo i można w budżecie miasta znaleźć pieniądze na  ustawienie przynajmniej połowy tych tablic, wraz z dokumentacją i przygotowaniem aplikacji QR, a w budżecie 2021 roku znaleźć pieniądze na dalsze tablice – uważa radny.

- reklama -

Wydział Edukacji, Kultury i Sportu wraz z Wydziałem Informacji i Promocji jest już w trakcie opracowywania wspólnego systemu oznaczania obiektów historycznych oraz turystycznych, dotyczy to kodów QR jak i tablic okolicznościowych. – W związku ze standaryzacją oznaczeń promowanych przez Subregion Zachodni pojawiła się możliwość finansowania inwestycji nad którą obecnie pracujemy – czytamy w odpowiedzi na interpelację radnego.

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj