Matura 2020. Jak poszło uczniom raciborskich szkół?

egzamin
Fot. freepik.com

Znane są już wyniki egzaminów maturalnych. Zdawalność w szkołach prowadzonych przez powiat raciborski okazała się wyższa od średniej wojewódzkiej i krajowej.

Jak wynika z ogólnej analizy, w powiecie raciborskim 75,9% uczniów przystępujących do matury zdało egzamin w pierwszym terminie. Zdawalność w pierwszym terminie w 2019 r. wyniosła 78,66%, a w 2018 r. 82,36%. Należy jednak pamiętać, że matura tegoroczna odbywała się w szczególnych warunkach.

- reklama -

Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki 8 września 2020 r. Natomiast maturzysta, który nie zdał więcej niż jednego obowiązkowego egzaminu, może poprawiać wyniki dopiero za rok. Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki tegorocznych matur poprawkowych 30 września.

Zestawienie zdawalności matur w poszczególnych szkołach powiatu raciborskiego:

Źródło: Opracowanie własne Starostwa Powiatowego na podstawie danych ze szkół, dla których organem prowadzącym jest powiat raciborski

Zdawalność w szkołach prowadzonych przez powiat raciborski okazała się wyższa od średniej wojewódzkiej – 73,7% i krajowej – 74%. Czytaj więcej: Wyniki matur 2020. Zdało 74 proc. tegorocznych absolwentów

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj