Bezpiecznie podczas wakacji w Kuźni Raciborskiej [ZDJĘCIA]

kuznia racborska policja
Fot. KPP Racibórz

Profilaktyk raciborskiej komendy wraz z dzielnicowym z Kuźni Raciborskiej oraz pracownicami raciborskiego sanepidu spotkali się z uczestnikami półkolonii organizowanych przez MOKSiR.

Wakacje to czas, gdy policjanci prowadzą wzmożone działania profilaktyczno-edukacyjne skierowane w szczególności do najmłodszych w celu poprawy ich bezpieczeństwa. Podczas takich spotkań przypominają o zasadach bezpiecznego zachowania w trakcie letniego wypoczynku, w szczególności o tym, jak zachować się w przypadku sytuacji zagrożenia. Wzorem lat ubiegłych, działanie to organizowane było współudziale pracowników Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu.

- reklama -

W miniony czwartek w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” asp. szt. Krzysztof Klimek wraz z dzielnicowym Komisariatu Policji w Kuźni Raciborskiej mł. asp. Pawłem Wieczorkiem oraz pracownikami raciborskiego Sanepidu – Marią Dengel i Lucyną Kurzydem – odwiedzili młodych ludzi korzystających z uroków kąpieliska Wodnik w Kuźni Raciborskiej podczas półkolonii organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej.

Podczas spotkania przypomniane zostały podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą, w szczególności dbania o bezpieczeństwo swoje i innych. Uczestnikom przypomniane zostały również najważniejsze zasady zawarte w regulaminie kąpieliska, dotyczące zakazu skakania do wody, „podtapiania” lub spychania do wody innych kąpiących. Przekazane informacje dotyczyły również bezpiecznego korzystania z internetu oraz zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa na drogach. Młodzież zachęcono do wzięcia udziału w kolejnej już edycji konkursu plastyczno-filmowego pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw wśród przebywających nad wodą.

Pracownice raciborskiego sanepidu przeprowadziły pogadankę na temat zagrożeń związanych z długotrwałym przebywaniem na słońcu oraz przypomniały o zasadach higieny w czasie panującej pandemii.

Każdy z uczestników oprócz sporego zasobu wiedzy otrzymał również niespodziankę przygotowaną przez prowadzących spotkanie policjantów w postaci gadżetów otrzymanych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz pozyskanych w ramach współpracy z Urzędem Miejskim w Kuźni Raciborskiej.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj