Jesienią ruszy budowa ronda na skrzyżowaniu Rybnickiej i Piaskowej

0
rybnicka piaskowa rondo
Wizualizacja ronda na skrzyżowaniu ul. Rybnickiej i Piaskowej

Przebudowa tego węzła komunikacyjnego będzie wiązała się z utrudnieniami dla kierowców.

Trwają prace przy budowie wschodniej obwodnicy Raciborza. Jesienią front robót ma przesunąć się m.in. w rejon skrzyżowania ulic Rybnickiej i Piaskowej, gdzie budowana Regionalna Droga Racibórz – Pszczyna będzie przecinać się z drogą wojewódzką 935. Powstanie tu rondo. Przebudowa tego węzła komunikacyjnego będzie wiązała się z utrudnieniami dla kierowców.

- reklama -

11 sierpnia dokonano lustracji miejsc newralgicznych z punktu widzenia kierowców na omawianym odcinku przebudowywanej drogi.

– Wyprzedzająco próbujemy uniknąć spiętrzenia ruchu w trakcie prowadzonego objazdu drogi nr 935. Dlatego wspólnie z radnymi Rady Miasta Racibórz, pracownikami urzędu miasta oraz policją dokonaliśmy oględzin w rejonie ulicy Rybnickiej i Piaskowej pod kątem planowanego objazdu. Zidentyfikowaliśmy miejsca w których mogłyby nastąpić w przyszłości problemy komunikacyjne. Zdecydowałem, że zawnioskuję o posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w poszerzonym składzie, aby wspólnie z inwestorem wypracować kompleksowy projekt organizacji ruchu – mówi zastępca prezydenta Raciborza Michał Fita.

W najbliższym czasie zostaną przygotowane propozycje rozwiązań komunikacyjnych, które pozwolą ograniczyć do minimum uciążliwości dla kierowców w rejonie objazdu.

W ramach inwestycji realizowanej przez Zarząd Dróg Wojewódzkiej w Katowicach wykonana zostanie nowa droga klasy głównej ruchu przyspieszonego o łącznej długości 7,8 km. Na odcinku od Rudnika do węzła z ul. Gliwicką (DW 919) droga będzie jednojezdniowa, a na odcinku od ul. Gliwickiej do Rybnickiej będą dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Ponadto wykonawca buduje nowy most nad rzeką Odrą o długości ok. 400 m oraz wiadukt nad linią kolejową relacji Chałupki – Kędzierzyn-Koźle. Wykonawcą budowy Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna jest firma Strabag Infrastruktura Południe.

Budowa raciborskiego odcinka Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna pochłonie prawie 300 mln zł (296 106 050 zł), z czego 146 mln pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Droga ma zostać oddana do użytku w lutym 2022 r.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here