Bezpieczne wakacje w raciborskiej Strefie

policja strefa raciborz
Bezpieczne wakacje w raciborskiej Strefie

Było to już kolejne spotkanie policjantów z KPP Racibórz i pracowników sanepidu, w trakcie którego mówili o bezpiecznym spędzaniem wolnego czasu w domu i miejscach wypoczynku.

Na zaproszenie Klubu Młodzieżowego Strefa w Raciborzu prowadzonego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodzin Pomocna Dłoń odbyło się spotkanie, w trakcie którego z młodzieżą o bezpieczeństwie rozmawiała policjantka z raciborskiej komendy i pracownice miejscowego sanepidu.

- reklama -

Podczas przeprowadzonej w ubiegłym tygodniu prelekcji, uczestnicy otrzymali wiele cennych wskazówek związanych z bezpiecznym spędzaniem wolnego czasu w domu i miejscach wypoczynku. Prowadzące spotkanie przekazały informacje o dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpieli i przestrzeganiu regulaminu na basenach lub miejscach wypoczynku. Były również informacje o bezpiecznym zachowaniu się na basenach i kąpieliskach podczas prowadzonych akcji ratunkowych. W związku z prowadzoną akcją „Bezpieczny sk8park” uczestnicy spotkania dowiedzieli się o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na obiektach typu skatepark czy pumptrack.

Wiele uwagi poświęcono również innym zagrożeniom takim jak bezpieczne korzystanie z internetu, bezpieczeństwo na drodze. Nie zabrakło również informacji o zagrożeniach zdrowotnych i prawnych dotyczących spożywania alkoholu lub zażywania środków psychoaktywnych. W trakcie spotkania przypomniane zostały zasady bezpiecznego podróżowania samochodem.

W trakcie prelekcji uczestnicy mieli okazję posłuchać ciekawych informacji, które przygotowały pracownice Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Raciborzu. Dotyczyły one przede wszystkim bezpiecznych zachowań związanych z aktualnym zagrożeniem pandemią grypy. Były również ciekawe informacje dotyczące prawidłowego korzystaniem z kąpieli słonecznych, dbania o bezpieczeństwo w trakcie wypraw do lasu lub w góry.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj