W Brzeziu powstały najdziwniejsze domy na świecie [ZDJĘCIA]

W Brzeziu powstały najdziwniejsze domy na świecie

W lipcu w ramach akcji „Lato z biblioteką” dzieci poznały rysunki naskalne i rzeźby, teraz zmierzyły się z tematem architektury.

Kreatywne zajęcia w bibliotece w Brzeziu cieszą się popularnością wśród młodych mieszkańców dzielnicy. Za nimi kolejne spotkanie ze sztuką w ramach akcji „Lato z biblioteką” – tym razem uczestnicy zaprojektowali i wykonali najdziwniejsze domy na świecie.

- reklama -

W lipcu dzieci poznały rysunki naskalne i rzeźby. Teraz zmierzyły się z tematem architektury. Na początku uczestnikom pokazano najważniejsze, najpiękniejsze, ale również najdziwniejsze budowle w historii ludzkości. W części artystycznej dzieci wcieliły się w role słynnych architektów projektując swoje domy oraz opowiadając przed całą grupą o swojej pracy. Zwieńczeniem zajęć było wspólne budowanie przestrzennego zamku.

Ostatnie zajęcia literacko-plastyczne, podczas których dzieci będą malować na płótnie, odbędą się w najbliższy czwartek 20 sierpnia w godz. 11:00-14:00 w bibliotece w Brzeziu (ul. Myśliwca 9). Na zakończenie wakacji, 28 sierpnia, zaplanowano z kolei wystawę wszystkich prac, które powstały w trakcie zajęć. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia biblioteki tj. 11:00-17:00.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj