Partnerska wizyta i pożegnanie starosty Mäerkischer Kreis

0
Wizyta partnerska
Fot. Starostwo Powiatowe w Raciborzu

Od 14 do 16 sierpnia delegacja powiatu raciborskiego odwiedziła partnerski powiat Mrkischer Kreis w Niemczech. W delegacji wzięli udział starosta Grzegorz Swoboda oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Władysław Gumieniak.

Na miejscu członkowie delegacji spotkali się z włodarzem partnerskiego powiatu Elbe-Elster starostą Christianem Jaschinskim, aby we wspólnym gronie pożegnać starostę powiatu Märkischer Thomasa Gemke, który udaje się na zasłużoną emeryturę.

- reklama -

Podczas oficjalnego pożegnania odbyła się uroczysta kolacja z udziałem zaproszonych gości, na której starosta Grzegorz Swoboda przekazał na ręce ustępującego starosty pamiątkową panoramę raciborskiego rynku oraz drobne upominki związane z naszym powiatem. Starosta Grzegorz Swoboda w imieniu mieszkańców powiatu raciborskiego podziękował włodarzowi Märkischer Kreis za wszystkie lata współpracy, wymiany i przekazywania doświadczeń w duchu przyjacielskiej relacji. Życzył również dużo zdrowia, realizacji marzeń i miłego czasu odpoczynku.

– Liczymy, że nowy starosta powiatu Märkischer Kreis wybrany we wrześniu br. będzie kontynuował tak dobrze rozwijającą się współprace pomiędzy naszymi powiatami – dodał starosta Grzegorz Swoboda. Jako doświadczony samorządowiec głos zabrał również radny powiatu raciborskiego od 5 kadencji, a także obecny wiceprzewodniczący Rady Powiatu Raciborskiego Władysław Gumieniak, który podkreślił znaczenie współpracy pomiędzy powiatami i korzyści jakie ze sobą niesie partnerstwo międzynarodowe na przestrzeni doświadczeń wielu lat.

Starosta Märkischer Kreis Thomas Gemke sprawował swój urząd od 2009 roku przez 2 kadencje. Dzięki jego zaangażowaniu udana współpraca odbywała się na wielu płaszczyznach, począwszy od organizacji wydarzeń sportowych z udziałem piłkarek ręcznych oraz pływaków, do wymiany edukacyjnej i kulturalnej pomiędzy szkołami.

W sobotni wieczór uroczystość pożegnania wieńczył koncert na świeżym powietrzu, który jak pozostałe wydarzenia odbył się pod ścisłym nadzorem sanitarnym z zachowaniem zasad dystansu społecznego oraz innych obostrzeń związanych ze stanem pandemii. Zarówno ustępujący starosta Märkischer Kreis Thomas Gemke, jak i starosta Elbe-Elster Christian Jaschinski kierują serdeczne pozdrowienia dla wszystkich mieszkańców powiatu raciborskiego.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu publ. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here