Dyżurny po służbie zatrzymał wandala, który zniszczył samochód

Policja
Zdjęcie poglądowe

45-latek z Warszawy usłyszał zarzut uszkodzenia pojazdu i przyznał się do jego popełnienia. Tłumaczył się wypitym alkoholem i zdenerwowaniem. Będąc w Wodzisławiu Śląskim wyładował swoją złość, uderzając drzwiami w zaparkowany obok pojazd.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę zniszczenia samochodu. Dwa dni temu, kiedy policjant z wodzisławskiej komendy pełnił służbę na stanowisku zastępcy dyżurnego, przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa od mieszkańca Wodzisławia Śląskiego. Zgłoszenie dotyczyło uszkodzenia samochodu zaparkowanego na ulicy Radlińskiej. Zgłaszający, będąc w pracy, usłyszał odgłosy dochodzące z parkingu, na którym stało jego auto. Gdy poszedł zobaczyć, co się dzieje, zauważył, że w jego volkswagenie jest oderwane lusterko, a drzwi posiadają liczne wgniecenia. Obok jego auta stał zaparkowany opel astra, w którym znajdowała się kobieta i mężczyzna. Poszkodowany porozmawiał chwilę z kobietą, która, będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu, nie przyznała się do uszkodzenia pojazdu. Właściciel volkswagena nie dał wiary jej zapewnieniom i gdy zauważył na oplu widoczne ślady pasujące do jego uszkodzeń, wrócił do firmy, by zawiadomić policję. Gdy wrócił na parking pary i ich auta już nie było.

- reklama -

Następnego dnia będący po służbie dyżurny zauważył na ulicy Radlińskiej opisywany przez poszkodowanego opel, a w nim dwoje ludzi. Mundurowy pamiętał dokładnie zdarzenie z wczoraj i szybko połączył fakty. Niezwłocznie powiadomił policjantów o zatrzymaniu prawdopodobnych sprawców uszkodzenia pojazdu. Patrol przewiózł kobietę i mężczyznę na komendę, gdzie zostali przesłuchani. 45-latek z Warszawy usłyszał zarzut uszkodzenia pojazdu i przyznał się do jego popełnienia. Tłumaczył się wypitym alkoholem i zdenerwowaniem. Swoją złość wyładował, uderzając drzwiami w zaparkowany obok pojazd. Policjanci ustalili, że para przyjechała na Śląsk po zepsuty pojazd kobiety. Będąc w Wodzisławiu „trochę poimprezowali” i w międzyczasie dopuścili się aktu wandalizmu.

/KPP Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj