Woda w Zabełkowie, Chałupkach i Rudyszwałdzie warunkowo zdatna do picia

0
kran woda
Fot. freepik.com

Do czasu wyjaśnienia przyczyn braku przydatności do picia pod względem mikrobiologicznym wprowadzona zostaje warunkowa przydatność wody wodociągowej, po uprzednim przegotowaniu.

Przekroczenie mikrobiologiczne na Stacji Uzdatniania Wody w Rudyszwałdzie. 20 sierpnia w próbce wody pobranej 18 sierpnia badania jakości wody wykazały jej brak przydatności do picia pod względem mikrobiologicznym. Do czasu wyjaśnienia przyczyn wprowadzona zostaje warunkowa przydatność wody wodociągowej, po uprzednim przegotowaniu.

- reklama -

Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Wyniki najprawdopodobniej znane będą w poniedziałek 24 sierpnia. Dotychczasowe badania wody wykonane w 2020 r. nie wykazały przekroczeń. W celu wyeliminowania skażenia podjęto działania naprawcze.

Informacje o jakości wody na terenie gminy Krzyżanowice można uzyskać na stronie www.gornaodra.bip.org.pl na stronie głównej oraz w zakładce „Jakość wody”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here