Woda w Zabełkowie, Chałupkach i Rudyszwałdzie warunkowo zdatna do picia

kran woda
Fot. freepik.com

Do czasu wyjaśnienia przyczyn braku przydatności do picia pod względem mikrobiologicznym wprowadzona zostaje warunkowa przydatność wody wodociągowej, po uprzednim przegotowaniu.

Przekroczenie mikrobiologiczne na Stacji Uzdatniania Wody w Rudyszwałdzie. 20 sierpnia w próbce wody pobranej 18 sierpnia badania jakości wody wykazały jej brak przydatności do picia pod względem mikrobiologicznym. Do czasu wyjaśnienia przyczyn wprowadzona zostaje warunkowa przydatność wody wodociągowej, po uprzednim przegotowaniu.

- reklama -

Wodę należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia. Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Wyniki najprawdopodobniej znane będą w poniedziałek 24 sierpnia. Dotychczasowe badania wody wykonane w 2020 r. nie wykazały przekroczeń. W celu wyeliminowania skażenia podjęto działania naprawcze.

Informacje o jakości wody na terenie gminy Krzyżanowice można uzyskać na stronie www.gornaodra.bip.org.pl na stronie głównej oraz w zakładce „Jakość wody”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj