Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w szkołach powiatu raciborskiego

szkola uczen
Fot. unsplash.com

System nauczania i otwarcie roku szkolnego odbędą się w sposób stacjonarny, jednak z zachowaniem wytycznych i procedur MEN i GIS oraz z zastosowaniem środków ochrony indywidualnej.

20 sierpnia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Raciborzu odbyła się narada z dyrektorami szkół i placówek oświatowych powiatu raciborskiego. W spotkaniu uczestniczył wicestarosta Marek Kurpis oraz pracownicy starostwa z referatu finansowego, zarządzania kryzysowego oraz edukacji. W trakcie spotkania ustalono działania, które należy podjąć, aby w sposób normalny i przede wszystkim bezpieczny móc rozpocząć nowy rok szkolny 2020/2021.

- reklama -

Jak poinformowali dyrektorzy, na chwilę obecną, w której to powiat raciborski przechodzi ze strefy żółtej w zieloną, system nauczania i otwarcie roku szkolnego w ich placówkach odbędzie się w sposób stacjonarny, jednak z zachowaniem wytycznych i procedur MEN i GIS oraz z zastosowaniem środków ochrony indywidualnej.

Dodatkowo starostwo, mając na uwadze bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i uczniów, podobnie jak w miesiącach poprzednich, uzupełni wyposażenie placówek oświatowych m.in. w płyny dezynfekujące, maseczki oraz przyłbice. W trakcie spotkania ustalono, że uczniowie będą rozpoczynać zajęcia w dwóch głównych turach tzn. na godz. 8:00 oraz 9:50. Dzięki temu zapewniona zostanie możliwość dojazdu wszystkich uczniów do szkół (również spoza powiatu) zgodnie z obowiązującym od 1 września rozkładem jazdy, a przede wszystkim niezależnie od obowiązującej na terenie powiatu strefy (zielona, żółta, czerwona).

Szczegółowe informacje na temat rozpoczęcia roku szkolnego oraz planowanego systemu nauczania będą udzielane bezpośrednio w placówkach oświatowych. W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną ostateczne ustalenia zostaną podjęte na kolejnej naradzie dyrektorów 28 sierpnia.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe którzy uczniowie spoza miasta Racibórz dojadę na 9.50 do szkoły. Chyba że od 8.00 będę czekać na rozpoczęcie lekcji???

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj