Wodzisław Śl.: Powiatowe szkoły otrzymają ozonatory do dezynfekcji pomieszczeń

0
klasa szkola
Fot. freepik.com

Generator ozonu to urządzenie, które emituje tlen w postaci trójatomowych cząsteczek, czyli ozon. Jego działanie bakteriobójcze jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego zdecydował 20 sierpnia o zakupie 11 ozonatorów do dezynfekcji pomieszczeń, które trafią do szkół prowadzonych przez Samorząd Powiatu Wodzisławskiego. Sprzęt otrzymają wszystkie powiatowe szkoły ponadpodstawowe, Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, do którego uczęszczają dzieci i młodzież o specjalnych potrzebach edukacyjnych, a także Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wodzisławiu Śl.

- reklama -

Czym jest generator ozonu? To urządzenie, które emituje tlen w postaci trójatomowych cząsteczek, czyli wspomniany ozon. Trójatomowy tlen z kolei to w opinii ekspertów bardzo dobry środek do szybkiej dezynfekcji pomieszczeń i powierzchni. Jego działanie bakteriobójcze jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru. Gaz jest wykorzystywany do oczyszczania wody pitnej, sterylizacji, dezynfekcji i eliminacji nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach czy samochodach. Zwalcza różnego rodzaju niepożądane mikroorganizmy w naszym otoczeniu. W naturze powstaje naturalnie podczas burz i gromadzi się w stratosferze, chroniąc przed promieniowaniem ultrafioletowym pochodzącym z kosmosu.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here