Przygoda czeka w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

lato z biblioteka
„Przygodowe Lato z biblioteką”

„Przygodowe Lato z biblioteką” już prawie dobiega końca. W przedostatnim tygodniu zajęć młodzi miłośnicy książek i dobrej zabawy przenieśli się do Krainy Czarów oraz wspólnie z Panem Samochodzikiem zwiedzili raciborskie Muzeum.

Cztery razy pięć równa się dwanaście? Tylko w Krainie Czarów! W trakcie wtorkowych zajęć uczestnicy „Przygodowego Lata z biblioteką” w Raciborzu wyruszyli na spotkanie z Alicją, Królową Kier, Białym Królikiem i innymi niezwykłymi bohaterami książki Lewisa Carolla. W Krainie Czarów nie zabrakło słynnego „Zjedz mnie, wypij mnie!”, w trakcie którego dzieci wykonały własne kubeczki i talerzyki. Podążały także za Białym Królikiem, w czym pomagały im liczne wskazówki pochowane na podwórku biblioteki.

- reklama -

Czwartkowe zajęcia rozpoczęły się od wizyty w raciborskim Muzeum, gdzie uczestnicy dowiedzieli się m.in. skąd biorą się muzealne eksponaty, dlaczego ważna jest ochrona zabytków i jak wygląda od kulis organizacja wystaw. Najwięcej emocji wzbudziła oczywiście wizyta u Dżet-Amonet-ius-anch – młodej Egipcjanki, która rezyduje na wystawie W domu Ozyrysa. Powrót do biblioteki nie oznaczał końca atrakcji. Muzealny parkiet został zamieniony na taneczny i przy dźwiękach energetycznej muzyki odbyły się zajęcia zumby z Joanną Dudkiewicz. Na koniec, odpoczywając w ogrodzie na leżakach, dzieci naszkicowały ozdobną fasadę raciborskiej biblioteki.

Ostatnie wakacyjne zajęcia odbędą się we wtorek 25 sierpnia (temat: „Smocze opowieści” Marcina Mortki) i w czwartek 27 sierpnia (temat: „Odarpi w lodowej krainie” Aliny Centkiewicz). Liczba miejsc ograniczona – obowiązują wcześnie zapisy.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj