40-latka chciała uniknąć zderzenia z sarną. Skończyło się w rowie

Rybnik

Do zdarzenia doszło dzisiaj (26.08) po godzinie 7.00 w Gaszowicach na ulicy Kolejowej. Mieszkanka powiatu rybnickiego utraciła panowanie nad pojazdem, ponieważ chciała uniknąć zderzenia z sarną.

Policjanci z rybnickiej drogówki ustalili, że kierująca nissanem, jadąc w kierunku Rybnika zjechała na przeciwny pas ruchu i zjechała do przydrożnego rowu. Kobieta straciła panowanie nad pojazdem, chcąc uniknąć zderzenia z sarną. Kierująca osobówką byłą trzeźwa. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- reklama -

– Dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świcie, kiedy spędzają czas na żerowaniu. Zwracajmy wówczas baczną uwagę na pobocza. Oślepione przez światła reflektorów zwierzę rzadko ucieka, w większości przypadków zatrzymuje się i staje w bezruchu. Często tkwi w nim tak długo, aż nie pojawi się inny bodziec. Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne. Zwracaj uwagę na znaki, dostosuj prędkość do panujących warunków. Przyczyną zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt jest przeważnie nadmierna prędkość, która ogranicza możliwości manewru w przypadku pojawienia się zwierzęcia na drodze oraz zmniejsza dystans potrzebny do zatrzymania rozpędzonego auta – przypomina rybnicka policja.

Rybnik

/KMP Rybnik oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj