W weekend utrudnienia na Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy

W weekend utrudnienia na Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy
Zdjęcie poglądowe fot. pixabay

W najbliższy weekend 29–30 sierpnia planowana jest zmiana organizacji ruchu na ulicy Raciborskiej w Gorzycach i Bełsznicy. Droga na odcinku od przejazdu kolejowego w Bełsznicy do skrzyżowania z ulicą Czyżowicką będzie zamknięta dla ruchu dla wszystkich pojazdów bez wyjątku.

Prace na ulicy Raciborskiej prowadzone są od marca 2020 r. Związane są z modernizacją drogi, w ramach której przebudowywana jest kanalizacja deszczowa, stabilizowany grunt, wykonywane nowe warstwy konstrukcyjne. Powstają też nowe chodniki i ścieżka rowerowa. Koszt zadania to ok. 5,4 mln zł. Inwestycja jest finansowana wspólnie przez Powiat Wodzisławski i Gminę Gorzyce. Połowę władze powiatu pokryją też z pozyskanej dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych.

- reklama -

Obecnie droga na odcinku objętym robotami jest zamknięta dla ruchu. Dotychczas jednak był możliwy przejazd autobusów komunikacji publicznej oraz mieszkańców Gorzyc i Bełsznicy, lecz w najbliższy weekend 29 – 30 sierpnia sytuacja ulegnie zmianie. Na odcinku od przejazdu kolejowego w Bełsznicy do skrzyżowania z ulicą Czyżowicką będzie wykonywana warstwa ścieralna nawierzchni asfaltowej. Z tego powodu przez dwa weekendowe dni droga będzie zamknięta dla ruchu dla wszystkich pojazdów, również autobusów komunikacji publicznej, jak i mieszkańców Gorzyc i Bluszczowa.

Zmieni się również sposób kursowania autobusów PKS. Linia nr 34 z Wodzisławia Śląskiego do Bluszczowa będzie kursowała przez Czyżowice, z pominięciem przystanków w Bełsznicy i Gorzycach przy ulicy Raciborskiej.

Z uwagi na technologię robót nie ma możliwości utrzymania ruchu kołowego. Na trasie Gorzyce – Syrynia – Racibórz zostanie wyznaczony objazd. Poprowadzony będzie drogą krajową nr 78 w Gorzycach, Olzie i Zabełkowie, drogą krajową nr 45 w Zabełkowie, Roszkowie i Krzyżanowicach oraz drogą wojewódzką nr 936 w Krzyżanowicach, Bukowie i Syryni.

/Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oprac. /

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj