Prezydent wskazał lokalizacje do wywieszenia banerów „Oddajcie nam szpital”

0
Prezydent Dariusz Polowy
Prezydent wskazał lokalizacje do wywieszenia banerów z hasłem "Oddajcie nam szpital"

Prezydent Dariusz Polowy wskazał miejsca, w które Piotr Klima wraz z komitetem będzie mógł przenieść banery z hasłem „Oddajcie nam szpital”. 

Przewodniczący społecznego komitetu Piotr Klima, po otrzymaniu wezwania do usunięcia banerów z Kolumny Maryjnej, zaproponował prezydentowi inne lokalizacje, prosząc o zgodę o przeniesienie afiszów. – Zwracam się z bardzo uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na zawieszenie na naszych miejskich obiektach banerów ściągniętych z ogrodzenia Kolumny Maryjnej na raciborskim Rynku. Proponuję następujące lokalizacje: budynek Urzędu Miasta, ul. Batorego 6, RCK, ul. Chopina 9, DK „Strzecha” ul. ks. Londzina 38, RCK, ul. Długa 1, Muzeum, ul. Gimnazjalna 1, MiPBP, ul. Kasprowicza, okna b. Biblioteki na Rynku, rondo przed mostem na Odrze – napisał do włodarza radny Piotr Klima. Jest już odpowiedź prezydenta.

- reklama -

– Kierując się dobrem mieszkańców i działając w ramach obowiązującego prawa, przyjmując że działania Społecznego Komitetu wpłyną na osoby i instytucje odpowiedzialne za decyzje dotyczące szpitala powiatowego w Raciborzu, czyli Wojewodę Śląskiego i Starostę Powiatu Raciborskiego jako Prezydent Miasta wskazuję Panu miejsca, gdzie takie banery można eksponować bez kolizji z przepisami o ochronie zabytków:
– ogrodzenie DK Strzecha przy ul. ks. Londzina
– ogrodzenie Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej przy ul. Kasprowicza
– Rondo im. Żołnierzy Niezłomnych – w tym wypadku należy uzyskać zgodę Zarządu Dróg Wojewódzkich, który administruje drogą wojewódzką DW 935 (ul. Reymonta, Rondo, Most Zamkowy, ul. Bosacka) – napisał prezydent.

Włodarz podkreślił, że wspiera wszelkie działania Piotra Klimy, które mogą pomóc w odzyskaniu szpitala.  – Szanowny Panie Radny proszę przyjąć do wiadomości, że działamy w jednej sprawie, i że wspieram wszelkie te Pana działania, które mogą okazać się skuteczne. Od samego początku pomagam przejść przejść przez tę trudną sytuację najlepiej jak się da w ramach moich kompetencji.  Dziękuję Panu za dostosowanie się do zaleceń Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zawartych w protokole z dnia 25.08.2020 i wyrażenie woli usunięcia banerów z zabytkowej Kolumny Maryjnej na raciborskim rynku – napisał prezydent Dariusz Polowy.

Przypomnijmy, zawieszenie banerów wokół Kolumny Maryjnej to działanie Społecznego Komitetu Walki o Ochronę Zdrowia i Życia Mieszkańców Ziemi Raciborskiej, któremu przewodniczy radny Piotr Klima. Wybór lokalizacji argumentował historią i tradycją Kolumny Maryjnej, która, jak powiedział, została ufundowana jako votum wdzięczności za zniknięcie zarazy, jaka dotknęła przed wiekami mieszkańców miasta i regionu. Klima został jednak wezwany do usunięcia banerów z uwagi na przepisy o ochronie zabytków. Więcej tutaj: Piotr Klima wezwany do usunięcia banerów z Kolumny Maryjnej

/oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here