Upamiętniono 28. rocznicę pożaru w Kuźni Raciborskiej

0
Upamiętniono 28. rocznicę pożaru w Kuźni Raciborskiej
Na terenie kompleksu leśnego pod symboliczną mogiłą poległych podczas gaszenia pożaru strażaków odbyła się uroczystość upamiętniająca tamte wydarzenia.

28 lat temu w Kuźni Raciborskiej doszło do jednego z najbardziej dramatycznych pożarów lasu w powojennej historii Polski i jednego z największych pożarów lasu w Europie. Dziś upamiętniono rocznicę tej tragedii. 

26 sierpnia 1992 roku w okolicach Kuźni Raciborskiej temperatura powietrza przekraczała 36ºC. O godzinie 13:50 jednocześnie z dwóch wież obserwacyjnych nadeszły do nadleśnictwa Rudy Raciborskie meldunki o płonącym lesie. Jak się później okazało, był to początek jednego z najbardziej dramatycznych pożarów lasu w Polsce i Europie.

- reklama -

Dziś w 28. rocznicę tej tragedii na terenie kompleksu leśnego pod symboliczną mogiłą poległych podczas gaszenia pożaru strażaków mł. kpt Andrzeja Kaczyny i druha Andrzeja Malinowskiego odbyła się uroczystość upamiętniająca tamte wydarzenia i walkę z żywiołem. W uroczystości udział wzięli m.in. Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda, wiceprezydent  Raciborza Michał Fita, przedstawiciele władz Kuźni Raciborskiej oraz komendanci i przedstawiciele Ochotniczych i Państwowych Straży Pożarnych, a także leśnicy. Delegacje złożyły pod obeliskiem oraz grobami strażaków wieńce i wiązanki kwiatów.

/Starostwo Powiatowe w Raciborzu oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here